kadr z teledysku

Kid Cudi i jego najnowszy teledysk


20 września 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Autor hitów takich jak Day ‘N’ Nite czy Pursuit Of Happiness, Kid Cudi, podzielił się z słuchaczami klipem do numeru Mr. Solo Dolo III, który pochodzi z jego ostatniego albumu.

Kid Cudi – Man On The Moon III: The Chosen

Album, z którego pochodzi wspomniana piosenka ukazał się w roku 2020 i jest trzecią częścią konceptualnego tryptyku Man On The Moon. Motywem przewodnim wspomnianej trylogii jest rozprawa głównego bohatera z jego mrocznym alter ego, Mr. Rogerem. Każda z części jest podzielona na akty, w przypadku trzeciej są to: Return 2 Madness, The Rager – The Menace, Heart of Rose Gold oraz Powers. Na albumie goszczą takie sławy jak Skepta, ASAP Rocky oraz Trippie Redd. Hype na album przed jego wydaniem był naprawdę spory, a to zasługa tego, iż poprzednie części serii odniosły olbrzymi sukces. Druga część pokryła się pojedynczą platyną, pierwsza zaś podwójną. Obie przeszły do kanonu amerykańskiego hip-hopu, zapewniając artyście z Ohio kultowy status na scenie.

Breaking the stigma

Stało się tak za sprawą tego, że raper poruszał odważnie tematy do tej pory zaniedbywane w rapie. Przede wszystkim – stygmatyzowany temat zdrowia psychicznego. Cudi od zawsze był otwarty w swojej walce z depresją, problemami na tle lękowym oraz uzależnieniem. Dał swoim słuchaczom pewien wzór oraz zapewnił im możliwość utożsamiania się z tekstami. Przyklaskujemy takiej postawie. Oprócz niego ikoną w kwestii zdrowia psychicznego można na wyrost nazwać Kanye’go Westa, jednak jest on w tej kwestii bardzo chaotyczną postacią. Choć pozytywnym jest fakt, że w wywiadach przyznaje, iż chce ludziom pokazać, jak z problemami psychicznymi wciąż można osiągnąć sukces, to trzeba też wiedzieć, że Kanye otwarcie przyznaje się do swojej niechęci wobec leków. Skutki tego widzimy w jednej po drugiej kontrowersyjnej akcji rapera. To już zły przykład dla słuchaczy.

Przeczytaj: Lil Nas X już po porodzie. Baby „Montero” na wszystkich serwisach streamingowych

Kid Cudi – Mr. Solo Dolo III

Czterominutowy teledysk wyreżyserowany został przez Jasona Goldwatcha. Przedstawia Kid Cudiego palącego blanty w różnych sceneriach, jak studio, impreza czy basen. Klip w dwa dni od premiery wykręcił prawie pół miliona wyświetleń.

Autor hitów takich jak Day ‘N’ Nite czy Pursuit Of Happiness, Kid Cudi, podzielił się z słuchaczami klipem do numeru Mr. Solo Dolo III, który pochodzi z jego ostatniego albumu. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →