fot. Adrian Per

Lil Nas X już po porodzie. Baby „Montero” na wszystkich serwisach streamingowych


17 września 2021

Podziel się newsem:

Lil Nas X doczekał się rozwiązania. Siedemnastego września, jako zodiakalna panna urodziło się jego pierwsze dziecko – debiutancki album zatytułowany Montero.

Intrygująca promocja płyty

Fani rapera dość długo czekali na jego długogrający krążek, ale nareszcie jest! 17 września debiut artysty znalazł się na streamingach, natomiast ostatnie tygodnie przed jego premierą były poprzedzone wzbudzającą spore emocje promocją.

Lil Nas X ze swym queerowym vibe’em z buta wszedł w hip-hopowe środowisko. Rap to oczywiście spektrum, aczkolwiek istnieje tam spora przestrzeń dla toksycznej męskości, przykryta pewną konwencją artystyczną. Postać Lil Nasa może zaś stanowić wręcz podręcznikową kontrę wobec takiego DaBaby’ego a jego pojawienie się i zabłyśnięcie na międzynarodowej scenie hip-hopowej popchnąć nieco ten gatunek do przodu – niekoniecznie w kontrowersje, a zwykłą tolerancję.

Przeczytaj: Lil Nas X i Elton John w kampanii Uber Eats. Tak zamawiają ikony

Artysta, prócz singlowymi zapowiedziami płyty Montero, promował ją również ciążową sesją. Wczoraj wieczorem za pośrednictwem swych mediów społecznościowych poinformował o skurczach, które zwiastowały rychłe pojawienie się krążka na streamingach. Lil Nas urządził również swojemu „dziecku” baby shower.

Lil Nas X ciąża premiera MONTERO
via media społecznościowe artysty

Lil Nas X – THATS WHAT I WANT, posłuchaj singla

Wraz z premierą albumu ukazał się również kolejny teledysk, budujący uniwersum Montero. Thats What I Want to lovesong podparty dość ironicznym teledyskiem, w przejaskrawiony sposób opowiadający historię jego bohatera. Klip wpisuje się w nieco kiczowaty kanon estetyki Lil Nasa zaprezentowany także w jego poprzednich ilustracjach singli z debiutu.

Lil Nas X – Montero – odsłuch albumu

Lil Nas X doczekał się rozwiązania. Siedemnastego września, jako zodiakalna panna urodziło się jego pierwsze dziecko – debiutancki album zatytułowany Montero. Intrygująca promocja płyty Fani rapera dość długo czekali na jego długogrający krążek, ale nareszcie jest! 17 września debiut artysty znalazł się na streamingach, natomiast ostatnie tygodnie przed jego premierą były poprzedzone wzbudzającą spore emocje […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →