fot. Ysa Pérez

DaBaby leci na łeb na szyję. Raper odpadł z Lollapaloozy


02 sierpnia 2021

Podziel się newsem:

DaBaby już może poczuć, jaką czkawką odbijają mu się homofobiczne komentarze, jakich dopuścił się podczas swojego występu na festiwalu Rolling Loud Miami. Raper może już tylko pomarzyć o tytule headlinera na Lollapaloozie, a zapewne na tym sprawa się nie skończy.

DaBaby: homofobia i seksizm wrócą jak bumerang

Po nitce do kłębka, czyli co musiało się wydarzyć, żeby raper został oficjalnie zdjęty z line-upu z jednego z największych muzycznych festiwali? Wszystko zaczęło się od występu artysty na Rolling Loud Miami. Z całą pewnością DaBaby był jednym z najbardziej wyczekanych zawodników tego wieczoru, aczkolwiek jego zachowanie na koncercie u jego fanów mogło pozostawić prędzej niesmak, niż dobre wspomnienia. Raper przejął scenę po Megan Thee Stallion i w pewnym momencie wezwał publikę do zapalenia latarek i uniesienia rąk w górę.

I nie byłoby w tym ani nic złego, ani nic dziwnego – ot, normalne zachowanie na koncercie, chwila celebracji. Z tą jedną różnicą, że DaBaby okrasił swoją wypowiedź stekiem homofobicznych oraz seksistowskich uwag.

Jeśli nie przyszliście tu dziś z HIV, AIDS, albo którąś z tych śmiertelnych chorób wenerycznych, które zabiją was w ciągu dwóch lub trzech tygodni, to zapalcie latarki w telefonach! Drogie panie, jeśli wasze ci*ki pachną jak woda, włączcie latarkę w telefonie. Chłopaki, jeśli nie ssiecie kuta*ów na parkingu, włączcie latarkę w telefonie

DaBaby odwołany z Lollapaloozy
fot. Rich Fury/Getty Images

Komuś się ulało i ktoś za to odpowie

Oczywiście skandaliczne zachowanie rapera z prędkością światła obiegło Internet, a sam DaBaby z pewnością już zdążył poczuć skutki słów, które zasiał.

Błyskawicznie zaczęły spływać komunikaty od gwiazd oraz osób, które tworzyły razem z raperem. Wielu artystów – m.in. zespół Måneskin – od razu dało unfollow raperowi, co również jest dość dobitnym komentarzem w tej sprawie i jawnym wskazaniem, że następuje odcięcie od kogoś o takich poglądach.

Naprawdę nie rozpoznaję w nim osoby, z którą miałam okazję współpracować. Wiem, że moi fani wiedzą, gdzie leży moje serce i że stoję w 100 % za społecznością LGTBQ. Musimy się zjednoczyć, aby walczyć z piętnem i ignorancją wokół HIV/AIDS

– napisała Dua Lipa

Byliśmy zszokowani, gdy przeczytaliśmy o dezinformacji na temat HIV i homofobicznych oświadczeniach wygłoszonych na ostatnim koncercie DaBaby. To podsyca stygmatyzację i dyskryminację i jest przeciwieństwem tego, czego nasz świat potrzebuje do walki z epidemią AIDS. (…) Kłamstwa związane z homofobią i HIV nie mają miejsca w naszym społeczeństwie i branży muzycznej, a jako muzycy musimy szerzyć współczucie i miłość do najbardziej zmarginalizowanych ludzi w naszych społecznościach. Zadaniem muzyka jest łączenie ludzi.

– w obszernym oświadczeniu na Twitterze napisał Elton John

Swoje stanowisko przedstawiła także Madonna, która zresztą w latach 80. była zaangażowana w kwestię profilaktyki HIV/AIDS oraz finansowała badania nad wirusem.

Wiadomość do DaBaby – jeśli masz zamiar rzucać nienawistne uwagi w stronę społeczności LGBTQ+ na temat HIV/AIDS, to znaj fakty:

Po dekadach prowadzenia trudnych badań naukowych są już dostępne leki ratujące życia dla dzieci urodzonych z HIV, dla ludzi, którzy zarażają się HIV poprzez transfuzje krwi, brudne igły lub wymianę płynów ustrojowych. Te nowe leki mogą utrzymać osobę z AIDS przy życiu do końca!!! AIDS nie przenosi się przez stanie obok kogoś w tłumie.

Chcę zapalić latarkę w swoim telefonie i modlić się za twoją ignorancję. Nikt już nie umiera na AIDS w ciągu dwóch lub trzech tygodni. Dzięki Bogu 🙏

A twoje seksistowskie uwagi o dziewczynach, których c***i muszą pachnieć jak woda, tylko prowokują do większej dyskryminacji kobiet, które dzień w dzień walczą z uciskiem życia pod przymusem męskiego spojrzenia.

Ludzie tacy jak ty są powodem, dla którego wciąż żyjemy w świecie wypełnionym strachem. Wszystkie istoty ludzkie powinny być traktowane z godnością i szacunkiem bez względu na rasę, płeć, preferencje seksualne czy przekonania religijne. AMEN.

Co na to DaBaby?

Raper oczywiście nie pozostawił tej całej sytuacji bez odpowiedzi i nagrał na Instagramie blisko dwadzieścia stories, w których jednak wcale nie przeprasza za swoje słowa.

To, co robię na żywo, jest dla publiczności, która ogląda mnie podczas występu. Ktoś, kto leży w łóżku z telefonem i obejrzy 5-6 sekundowy urywek, nie może tego zrozumieć poprawnie. Ci, którzy nie byli na koncercie, mogą się kur*a zamknąć

– powiedział DaBaby

W tym momencie dodawanie komentarzy pod postami rapera na Instagramie jest niemożliwe. Na Twitterze i innych mediach też zresztą ruszyła już machina cancel culture.

Raper traci deale i współprace

DaBaby właśnie z hukiem wyleciał z line-upu Lollapaloozy, której był headlinerem. Sytuacja jest o tyle klarowna, iż wiadomo, że jest to konsekwencją wypowiedzianych przez niego słów.

Lollapalooza powstała na bazie różnorodności, szacunku i miłości. W związku z tym, DaBaby nie wystąpi w Grant Park. Zastąpi go Young Thug który zagra o 21:00 na Bud Light Seltzer Stage, a G Herbo wystąpi o 16:00 na T-Mobile Stage

– widnieje w oficjalnym oświadczeniu festiwalu

DaBaby już może poczuć, jaką czkawką odbijają mu się homofobiczne komentarze, jakich dopuścił się podczas swojego występu na festiwalu Rolling Loud Miami. Raper może już tylko pomarzyć o tytule headlinera na Lollapaloozie, a zapewne na tym sprawa się nie skończy. DaBaby: homofobia i seksizm wrócą jak bumerang Po nitce do kłębka, czyli co musiało się […]

Bilety na koncerty z cyklu Lato w Plenerze

Biletomat.pl
35 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →