fot. Emma McIntyre/Getty Images

Lana Del Rey pracuje nad nową porcją muzyki


18 maja 2022

Podziel się newsem:

W jednym z ostatnich wywiadów Lana Del Rey omówiła nowe podejście, jakie obrała przy tworzeniu nowej muzyki.

Nowa muzyka od Lany nadchodzi

W ostatnim wywiadzie dla magazynu modowego W piosenkarka przyznała, że ostatnimi czasy ćwiczy „medytacyjny automatyczny śpiew, w którym niczego nie filtruje”, śpiewając bezpośrednio do notatek głosowych w swoim telefonie

Oczywiście to, co robię, nie jest idealne, są drobne przerwy i potknięcia, ale cały czas poruszam się do przodu

– wyznaje wokalistka

Przeczytaj także: Lana Del Rey i jej powtarzalność na nowym albumie Blue Banisters

Lana Del Rey Waterclor Eyes Euphoria
Lana del Rey/ fot. NME

Lana Del Rey przyznaje również, że przesyła później pliki producentowi Drew Ericksonowi, z którym współpracowała przy wydanym w zeszłym roku albumie Blue Banisters. Erickson jest autorem piosenek i produkcji przy utworach: Arcadia, Black Bathing Suit, If You Lie Down with Me, Beautiful i Violets for Roses.

Tym razem Erickson doda muzykę pod stworzone przeze mnie słową, dopasowując każdą sylabę do muzyki i dodając pogłos do mojego głosu. Przyznam szczerze, że to bardzo rozgadany album. Nie ma w nim miejsca na jakiekolwiek kolory i zachwyty. Jest on dla mnie terapią mojego własnego umysłu

– dodała Lana

W późniejszej części wywiadu wokalistka opowiedziała również o poetach, którymi się inspirowała przy tworzeniu nowych dzieł.

Kiedy dowiedziałam się, że Allen Ginsberg napisał Howl w ciągu kilku dni, a potem zobaczyłam Lawrence’a Ferlinghettiego recytującego Loud Prayer, zdałam sobie sprawę, że nie muszę robić wszystkiego powoli, aby mieć coś dobrego. Mogę przecież pracować szybko.

Oprócz tych dzieł odnoszę się również do niektórych fragmentów z pracy Walta Whitmana i Sylvii Plath, która pisała z rażącą szczerością o doświadczeniu bycia kobietą i historii histerii.

– skwitowała artystka

Przypomnijmy też, że od czasu wydania Blue Banisters w październiku 2022 roku, Lana wydała jedynie jeden nowy singiel zatytułowany Watercolor Eyes. Piosenka pojawiła się w jednym z odcinków programu HBO Euphoria, podbijając tym samym ścieżkę dźwiękową drugiego sezonu.

Lana Del Rey – Watercolor Eyes, from Euphoria an HBO, posłuchaj!

W jednym z ostatnich wywiadów Lana Del Rey omówiła nowe podejście, jakie obrała przy tworzeniu nowej muzyki. Zobacz także Chill Time Is Not Wasted Time – Pezet kawałkiem „Mewa” promuje nową kampanię Sprite’a Jest piątek i jest „POST”. Nowy singiel Dawida Podsiadło już dostępny Sentino zakończył i wznowił karierę w niecałe 24 godziny Nowa muzyka […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →