20 lat Coachelli. Na YouTube trafił dokument o kultowym festiwalu


02 kwietnia 2020

Podziel się newsem:

Coachella ma już 20 lat. Z tej okazji na YouTube pojawił się dokument przedstawiający historię jednego z największych i najpopularniejszych festiwali na świecie.

Pierwsza edycja Coachelli miała miejsce w październiku 1999 roku. Wydarzenie, odbywające się na kalifornijskiej pustyni, szybko zyskało dużą popularność i na przestrzeni lat dochodziło tam do wielu historycznych momentów.

Amerykański festiwal był chociażby miejscem powrotów do koncertowania takich zespołów jak Rage Against The Machine, Pixies czy Siouxsie and the Banshees. W 2007 roku pierwszą kobiecą headlinerką w line-upie została Björk, co spowodowało, że na świecie zaczęto stopniowo odchodzić od zmaskulinizowanych line-upów.

Coachella: 20 Years in the Desert. Film dokumentalny o amerykańskim festiwalu od 10 kwietnia na YouTube

Z okazji 20. rocznicy festiwalu Coachella, jego twórcy, we współpracy z serwisem YouTube, postanowili stworzyć film dokumentalny. Coachella: 20 Years in the Desert przedstawiać będzie historię amerykańskiego festiwalu od momentu powstania, aż do 2019 roku. Pojawią się w nim także niepublikowane wcześniej nagrania i wywiady z artystami, którzy mieli okazję gościć na kalifornijskiej pustyni.

Film od 10 kwietnia można oglądać na YouTube:

Coachella 2020 przełożona na jesień

Przypominamy, że ze względu na pandemię koronawirusa, tegoroczna edycja Coachelli musiała zostać przełożona na dwa jesienne weekendy: 9-11 i 16-18 października.

W line-upie Coachelli 2020 znaleźli się m.in.: Rage Against The Machine, Travis ScottFrank OceanThom Yorke, Calvin Harris, Flume, Disclosure, Lana Del Rey, FKA twigs, Lil Uzi VertCharlie XCX czy Fatboy Slim.

Coachella ma już 20 lat. Z tej okazji na YouTube pojawił się dokument przedstawiający historię jednego z największych i najpopularniejszych festiwali na świecie. Zobacz także Eksperymenty z „gumkami”. Zderzyliśmy mity związane z używaniem prezerwatyw z rzeczywistością! Beefy między raperami są przereklamowane. KęKę dissuje producenta samochodów Kuba Karaś i Mery Spolsky prezentują singiel „Bez wymówek” promujący […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →