źródło: bjork.com (fot. Santiago Felipe)

Björk zagrała koncert z największymi hitami. Była orkiestra i… 864 drony


18 kwietnia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Występ Islandki na tegorocznym festiwalu Coachella był jednym z tych, które – ku rozczarowaniu fanów – nie były transmitowane w internecie. W sieci roi się jednak od koncertowych nagrań fanów.

Hity i drony

Podczas widowiskowego show można było usłyszeć największe przeboje z całej kariery Björk. Wybrzmiały takie hity, jak Isobel, I’ve Seen It All, Hyperballad, Joga i Pluto, a za efekty wizualne robiły drony. Kilkaset latających nad sceną maszyn wyświetlało zielone, niebieskie i czerwone barwy, które synchronizowały się z występem i poszczególnymi piosenkami. Do tego wybrzmiała orkiestra pod batutą kompozytora i dyrygenta Bjarniego Frímanna. Wszystko, by – jak napisała po koncercie Björk – na pierwszym miejscu postawić „prostotę”:

Chciałam podzielić się z wami moim podekscytowaniem – w nocy dołączyły do mnie 864 drony!!! Koncert był orkiestrowy, czyli ze mną i z orkiestrą grającą wybór moich piosenek. Na pierwszym miejscu chciałam postawić prostotę, więc na cześć wspaniałego festiwalu Coachella poprosiłam zajmującą się dronami firmę, Studio Drift, aby do nas dołączyła.

– napisała Björk na Instagramie.

Björk jak Frank Ocean

Pierwotnie koncert Björk, podczas którego próbowała przetłumaczyć swoją muzykę na język wizualny i zmusić drony do „uchwycenia architektonicznych i biologicznych ruchów”, miał być transmitowany na żywo na youtube’owym kanale Coachelli. Livestream spotkał jednak dokładnie ten sam los, co koncert Franka Oceana, o którym pisaliśmy wczoraj. Po kontrowersyjnej decyzji organizatorów i przy rozpaczy fanów, oba koncerty artystów zostały usunięte ze streamingowej rozpiski na kilka godzin przed wyjściem artystów na scenę.

Poniżej zobaczyć można kilka fanowskich nagrań z koncertu Björk:

Björk na koncercie w Polsce

Björk, która we wrześniu zeszłego roku wydała płytę Fossora, Coachellą rozpoczyna przygotowania do europejskiej trasy. Cornucopia arena tour rozpocznie się ona we wrześniu w Portugalii i nie ominie Polski! Islandka wystąpi u nas 18 listopada. Zagra w krakowskiej TAURON Arenie. TU znajdziecie więcej informacji o koncertach Björk. Przy okazji warto wspomnieć, że Islandka nie jest pionierką w wykorzystaniu dronów na scenie – wcześniej robił to m.in. zespół Metallica.

Występ Islandki na tegorocznym festiwalu Coachella był jednym z tych, które – ku rozczarowaniu fanów – nie były transmitowane w internecie. W sieci roi się jednak od koncertowych nagrań fanów. Zobacz także Zespół Måneskin zagrał w Polsce. Zobaczcie nasze zdjęcia z koncertu! Córy: „Dziewczyny mogą robić coś razem i nie musi być w tym toksycznej […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →