Kukon zaprasza na “Domówę”! Nowy singiel z nadchodzącej płyty


19 listopada 2020

Obserwuj nas na instagramie:

Do sieci trafił pierwszy singiel z nadchodzącej płyty Kukona. Domówa to kawał odlschoolowego melanżowego rapu!

Kukon – 2020 to jego rok

Pamiętam moment, gdy w zeszłym roku o tej porze słuchałem pierwszych kawałków z mixtape’u Ogrody. To był dokładnie taki hip-hop jaki lubię, odlschoolowy, brudny boom bap. Wtedy też po raz pierwszy usłyszałem o Kukonie, raperze z Biłgoraju, który od razu przykuł moją uwagę.

Kukon – miniówa

Dziś wszystko wskazuje na to, że Kukon został jednym z czołowych przedstawicieli młodego pokolenia na rodzimej scenie hip-hopowej. Raper tylko w tym roku wydał dwie, swoją drogą bardzo dobre, płyty z dwoma, również bardzo dobrymi, producentami. Mowa oczywiście o Aferze, na którą beaty uszył Magiera oraz Kraków, Marzec 2020 gdzie za warstwę muzyczną odpowiadał Ka-Meal. Chłopak ma spory talent i trzeba przyznać, że wie co z nim zrobić. Nadchodzi bowiem 3 album w tym roku.

Kukon – Ogrody Mixtape 2 w drodze

Najnowsza płyta ma być kontynuacją wspomnianego już Ogrody Mixtape, co osobiście niezwykle mnie cieszy. Lubię styl Kukona z wcześniejszych płyt, ale to właśnie ten projekt stanowi dla mnie jego dotychczasowe opus magnum.

Ogrody Mixtape 2 ujrzy światło dzienne, podobnie jak jego poprzednik, pod koniec grudnia, a kontretnie 25.12.2020. Już teraz jestem pewien, że będzie to pozycja, którą będę musiał przesłuchać kilka razy przed wytypowaniem najlepszych krążków tego roku. Jeśli nie zrobię tego z przyjemności to, po tym co Kukon pokazał w tym roku, z czystej przyzwoitości i szacunku do tego artysty.

Dziś do sieci trafił pierwszy singiel z nadchodzącego wydawnictwa, który jest dokładnie taki jak tego oczekiwałem. Domówa jest brudna, niegrzeczna i kontrowersyjna. O to chodzi!

Kukon – Domówa

Do sieci trafił pierwszy singiel z nadchodzącej płyty Kukona. Domówa to kawał odlschoolowego melanżowego rapu! Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” Symulator przetrwania w Polsce lat 90. Gra, na którą warto czekać Kukon – 2020 to jego rok Pamiętam moment, gdy w […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →