Radosław Salamucha

KęKę znowu zabrał głos! Pierwszy nowy singiel po półtorarocznej przerwie

Podziel się newsem:

Na YouTube i streamingi wylądował nowy materiał od KęKiego. Niestety, kawałek nie jest zapowiedzią nowego projektu. Sprawdź szczegóły.

KęKę – Gdy przyjdzie czas

Bit do kawałka wyprodukował PSR.

Obok 2021 to jedyny solowy numer, jaki udało mi się nagrać od stycznia 2021 r. Miłego odsłuchu.

– czytamy w opisie piosenki

Ostatnie ruchy KęKiego

Dotychczasową dyskografię radomianina zamyka wydany w 2021 album SIARA. Od tamtej pory jedynym solowym materiałem, jaki od niego otrzymaliśmy, był singiel 2021, w którym artysta podsumował, jak mu minął rok. Oprócz tego mieliśmy szansę usłyszeć go na gościnkach – wystąpił m.in. obok Marcina Lichtmana w numerze pochodzącym ze składanki Hotel Maffija 2 czy na nowym solowym albumie Jacusia (!). Niedawno raper zdecydował się publicznie wytłumaczyć swoją niewielką aktywność muzyczną. Okazało się, że jest w trakcie blokady twórczej.

Siemanko!

Czekałem z napisaniem tego postu, od paru miesięcy, po cichu licząc, że coś się zmieni.

Nie zmieniło się jednak, więc lecimy😊

Ci którzy śledzą moje działania muzyczne, wiedzą że od debiutu w 2013 r, moje kolejne albumy ukazywały się w odstępie półtorarocznym. Była to idealna przerwa, konieczna abym coś przeżył, przemyślał, ponownie zgłodniał muzycznie. Pozwalało to też zachować koncertową świeżość.

Kiedy już po parokrotnym odwiedzeniu danego miasta, z tym samym repertuarem, wkradała się rutyna, wychodził nowy materiał i radość z grania wracała.

Wedle tego schematu, kolejny krążek „powinien” ukazać się tej jesieni. Tak się nie stanie.

Ci którzy słuchali kawałka „2021” bądź gdzieś trafili na moją wypowiedzieć, w tym temacie, wiedzą, że od prawie półtora roku, nie mogę napisać nic solowego. Wyjątkiem jest ww. numer i jeszcze jeden utwór, ale o tym później.

Przyczyny tej niemocy twórczej, nie są jasne dla mnie samego. Nie wiem, czy to „starość”, , ciężkie przeżycia ostatniego roku, leki ,sytuacja na świecie, czy po prostu tak jest w życiu i nic Pan nei zrobisz 🙂

Mniejsza o to. Nie jest to dla mnie problem być czy nie być, choć nie ukrywam, że czuję się z tym dziwnie.

Słucham dużo bitów, próbuję coś pisać, no ale póki co nie idzie. Nie oznacza to, że ostatecznie pogodziłem się z tym że już nigdy nic nie wydam, bo rap jest dla mnie tak ważny, że liczę że prędzej czy później coś się zmieni, i się odblokuję. Tak że, nie jest to „Oświadczenie o końcu kariery”😊

Jest to „Oświadczenie o niegraniu koncertów do momentu wydania nowego materiału”😊

Gramy solowo, do końca sierpnia. Od września, czyli wtedy kiedy miałby wyjść płyta której nie ma 🙂 STOP.

Do momentu, aż coś wydam. Postanowienie jest ostateczne, choć mogę gdzieś się pojawić gościnnie na jeden czy dwa kawałki.

Chcę aby brak styczności z Wami, zmobilizował mnie do działań, no i nie chce Wam wychodzić na scenę, z poczuciem, że nie chce mi się na niej być. I jestem znudzony. Myślę, że to jest fair. Dla was i dla mnie samego jako, powiedzmy artysty:)

Zadbaliśmy o to aby przed tą, mam nadzieję krótką przerwą, na trasie znalazły się RADOM i Września. W razie czego, jakby nie udało mi się już niczego nagrać w przyszłości, sumienie będę miał czyste.

Do rozpiski koncertowej widocznej na wcześniejszym foto, dojdą jeszcze ze 2 miejsca, których póki co nie możemy ogłosić.

Sprawa drugiego solowego numeru. Po dwóch miesiącach pisania, udało mi się parę dni temu nagrać kawałek. Wrzucę go Wam jak najszybciej, jako lużny numer. Tak, o. Bez klipu, W internet, jak kiedyś. #luźnerzeczy

Pozdrawiam

Edit: Nagrałem też sporo gościnek, które się ukażą, licząc że to mnie jakoś odblokuje. Nie odblokowało, ale gościnki zostały.

– wytłumaczył KęKę (pisownia oryginalna)

Bilety na występ KęKiego

Już 20 maja w Warszawie KęKę zagra w ramach Juwenaliów. Oprócz niego na wydarzeniu wystąpią artyści tacy jak Brodka, Baranovski czy Krzysztof Zalewski. Bilety na to wydarzenie znajdziecie w serwisie Biletomat.pl.

Na YouTube i streamingi wylądował nowy materiał od KęKiego. Niestety, kawałek nie jest zapowiedzią nowego projektu. Sprawdź szczegóły. Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to zagrywka pod publiczkę Horrorcore cały czas w pełni sił. Słoń w […]

KĘKĘ NA JUWENALIA UKSW X WUM X APS X AWF 2022

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →