materiały promocyjne

Powstaje film o Kate Moss. Wiadomo, kto zagra supermodelkę


03 lutego 2023

Podziel się newsem:

Akcja filmu Moss & Freud skupi się na historii modelki Kate Moss u szczytu sławy i jej wyjątkowej przyjaźni z brytyjskim malarzem Lucianem Freudem. W supermodelkę wcieli się Ellie Bamber, a w artystę, który namalował słynny portret supermodelki słynny angielski aktor Derek Jacobi. Kiedy premiera filmu?

Kto zagra Kate Moss?

Gdyby powstawała o tobie biografia, jakiego aktora lub aktorkę wybrałbyś do głównej roli? Na to pytanie musiała odpowiedź sobie modelka Kate Moss. Ikona mody realizuje film o swojej relacji z malarzem Lucianem Freudem jako producentka wykonawcza. W filmie Moss & Freud zagra ją Ellie Bamber. Aktorkę możemy znać z drugoplanowych postaci w filmach Zwierzęta nocy (u boku Jake’a Gyllenhaala i Amy Adams) oraz Wąż czy serialu Willow. Jak pisze „The Hollywood Reporter” będzie również częścią Barbie Grety Gerwig

Ellie Bamber w serialu fantasy „Willow”

Na odtwórcę malarza Luciana Freuda, wnuka słynnego psychoanalityka Sigmunda Freuda, Moss wybrała uznanego aktora filmowego i teatralnego, Dereka Jacobiego. Niejednokrotnie miał okazję przedstawiać postacie historyczne – cesarza Klaudiusza w serialu Ja, Klaudiusz czy Adolfa Hitlera w telewizyjnej adaptacji powieści historycznej pt. Wewnątrz Trzeciej Rzeszy. Możemy znać go również z ról w Gladiatorze oraz Jak zostać królem.

Na razie słychać dopiero o pierwszych wzmiankach na temat filmu. Premiery możemy spodziewać się na przełomie 2024 i 2025 roku. Film wyreżyseruje i napisze James Lucas, zdobywca Oscara za współtworzenie filmu krótkometrażowego Rozmowa. Za produkcję Moss & Freud odpowiada studio GFC Films.

Ponieważ jest to moja osobista historia, bardzo ważne było, abym był zaangażowany z Jamesem we wszystkich aspektach rozwoju projektu

– skomentowała Kate Moss, która jest producentką wykonawczą filmu.

Fabuła filmu Moss & Freud

Życie modelki, swego czasu uznawanej za jedną z najbardziej wpływowych osób na świecie, mogłoby być materiałem na kilka różnych filmów. Świeżą w modelingu Moss podziwiano za wyjątkową urodę i charyzmę. Jej wygląd szybko przyniósł jej jednak specyficzną renomę – przez swoją wyjątkową wychudzoną sylwetkę w rozmiarze zero i uzależnienie od narkotyków została okrzyknięta czołową heroin chic. W latach 90. idealnie wpisywało się to w estetykę grunge, a modelka stała się ikoną. Pomimo skandali wizerunkowych, jak te z nadużywaniem narkotyków, chcieli współpracować z nią wszyscy – projektanci, magazyny modowe, marki beauty, a także muzycy i artyści wizualni.

W 2002 roku Kate Moss przyznała wywiadzie, że marzy jej się pozowanie dla malarza Luciana Freuda, który poza malowaniem swoich bliskich (w szczególności matki), słynął z portretowania artystów i ich muz. Nie lubił jednak sław – odmówił nawet sportretowania Księżnej Diany, uznając to za kłócące się z jego realistycznym stylem malarskim. Pod koniec życia postanowił jednak namalować nagi portret supermodelki Kate Moss. Jak opowiadała po latach, proces tworzenia obrazu był dla niej wyjątkowy. Spędzała u niego trzy wieczory w tygodniu, pozując nago w bezruchu nawet po siedem godzin przez dziewięć miesięcy.

Ich relacja stała się bardzo intymna. On – 80-letni artysta, malujący jeden ze swoich ostatnich obrazów. Ona – w kluczowym momencie kariery i chaotycznym momencie życia, gdy dowiedziała się, że jest w ciąży z redaktorem „Dazed & Confused”, Jeffersonem Hackiem. Ich córka Lila urodziła się w 2002 roku, a Moss uznaje doświadczenie malowania obrazu za jedno z najważniejszych momentów w jej życiu i lata po śmierci artysty wciąż podkreśla ich wyjątkową więź. Nagi portret 2002 został kilka lat później sprzedany na aukcji za niemal 4 mln funtów.

Akcja filmu Moss & Freud skupi się na historii modelki Kate Moss u szczytu sławy i jej wyjątkowej przyjaźni z brytyjskim malarzem Lucianem Freudem. W supermodelkę wcieli się Ellie Bamber, a w artystę, który namalował słynny portret supermodelki słynny angielski aktor Derek Jacobi. Kiedy premiera filmu? Zobacz także Była dzieckiem, robiono z niej kobietę. Roxie […]

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →