kadr ze zwiastuna filmu

Jake Gyllenhaal w militarnym thrillerze Guya RitchiegoThe Convenant


03 lutego 2023

Podziel się newsem:

W kwietniu zobaczymy w kinach nowy film Guya Ritchiego. The Convenant z Jakiem Gyllenhaalem opowie o amerykańskim żołnierzu próbującym dotrzeć do afgańskiego tłumacza, który uratował mu życie.

Thriller Guya Ritchiego jeszcze w tym roku

Kolejny film akcji Guya Ritchiego? Jesteśmy na tak. Reżyser słynący ze wciągających historii kryminalnych i emocjonujących zwrotów akcji – wystarczy zobaczyć Przekręt, Sherlock Holmesa, Porachunki czy niedawnych Dżentelmenów – tym razem zabiera nas do strefy wojny. W jego nadchodzącym filmie The Convenant Jake Gyllenhaal wciela się w amerykańskiego żołnierza Johna Kinleya, który ma jeden cel – znaleźć tłumacza (Dar Salim), który uratował mu życie w Afganistanie, a sam wplątał się w poważne problemy. Postanawia na własną rękę wrócić do kraju i dotrzeć do Ahmeda. Jest jednak jedno „ale” – sierżant Kinley stracił pamięć.

Zwiastun The Convenant

Jake Gyllenhaal ma za sobą kilka produkcji o tematyce wojennej – m.in. Jarhead. Żołnierz piechoty morskiej (2005), Kod nieśmiertelności (2011) oraz Bracii z 2009 roku, gdzie również wcielił się w żołnierza po misji w Afganistanie. Niestety aktor nie miał ostatnio dobrej passy – zagrał w Ambulansie Michaela Baya, który zebrał niskie noty od krytyków (choć my byliśmy dla niego bardziej życzliwi). Na podstawie udanej thrillerowej przeszłości Gyllenhaala (Labirynt, Wolny strzelec, Zwierzęta nocy) i dorobku Ritchiego możemy spodziewać się jednak dobrej współpracy.

Na ekranie zobaczymy również takich aktorów, jak: Alexander Ludwig (Wikingowie), Antony Starr (The Boys), Jason Wong, Bobby Schofield, Sean Sagar, Sina Parvaneh, Emily Beecham, Cyrus Khodaveisi i Christian Ochoa. Warto zwrócić też uwagę na wspomnianego Dara Salima – to jeden z najbardziej rozpoznawanych duńskich aktorów, znany przede wszystkim z Gry o tron oraz współpracy z Tobiasem Lindholmem – zagrał m.in. w jego Porwaniu, Wojnie oraz serialu Rząd. Współautorami scenariusza do The Convenant są Ivan Atkinson i Marn Davies.

Dar Salim i Jake Gyllenhaal w filmie „The Convenant” Guya Ritchiego

To niejedyny film, nad którym pracował Ritchie w ostatnim czasie. Reżyser słynie z szybkiego tempa realizowania swoich kolejnych filmów. Jeszcze w tym miesiącu rozpoczną się zdjęcia do The Ministry Of Ungentlemanly Warfare. W rolach głównych w thrillerze szpiegowskim z czasów II wojny światowej występują Henry Cavill oraz Eiza González.

W kwietniu zobaczymy w kinach nowy film Guya Ritchiego. The Convenant z Jakiem Gyllenhaalem opowie o amerykańskim żołnierzu próbującym dotrzeć do afgańskiego tłumacza, który uratował mu życie. Zobacz także Była dzieckiem, robiono z niej kobietę. Roxie Węgiel o seksualizacji w branży 20 najciekawszych pomysłów preorderowych od polskich raperów To studio odpowiada za twoje ulubione filmy. […]

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →