fot. kadr z filmu „Herkules”

“Herkules” – trwa casting na idealnego greckiego herosa


20 czerwca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Herkules dostanie swoje drugie życie w postaci filmu live action w reżyserii Guya Ritchiego. Hollywood poszukuje perfekcyjnego bohatera.

Herkules: dwadzieścia pięć lat później

Animacja Disneya o greckim półbogu zagościła na ekrany w 1997 roku. Po dwudziestu pięciu latach film dostanie swoje drugie życie, podobnie jak wcześniej Król lew, Aladyn czy Mulan. Ruszyły już wstępne prace nad produkcją, której reżyserem został Guy Ritchie, znany m.in. z Sherlocka Holmesa (tego z Robertem Downey Jr.) oraz wspomnianego wcześniej Aladyna. Z technicznych informacji zdradzono również, że producentami nowego Herkulesa bracia Russo, twórcy absolutnie hitowego Avengers: Koniec gry.

Produkcja jest w zupełnie początkowej fazie – rozpoczęło się poszukiwanie aktorów do poszczególnych ról. Dla twórców casting wcale jednak może nie być aż tak uciążliwy, ponieważ fani już na start mają swoje typy. I to od dawna.

Przeczytaj: Disney+ oficjalnie zadebiutowało w Polsce. Czy platforma będzie popularniejsza od Netflixa?

Herkules Disney film
fot. kadr z filmu Herkules

Herkules, czyli kto?

Jeśli chodzi o Meg, popularnym typem wśród Internautów jest oczywiście Ariana Grande. Swego czasu zresztą huczało o obsadzeniu jej oraz Tarona Egertona (znanego m.in. z głównej roli w Rocketmanie) w aktorskiej wersji Herkulesa. Sporo osób mówi również o Elizabeth Gillies (Dynastia). Najczęstszy fancast Zeusa to Chris Pine, natomiast w przypadku tytułowego bohatera ludzie stawiają m.in. na Daniela Radcliffe’a i Aarona Taylor-Johnsona.

Bracia Russo zapewniają, że ich film nie będzie idealnym odwzorowaniem animowanej wersji. Produkcja z lat 90. posłuży twórcom jedynie jako inspiracja, więc można spodziewać się nowych rozwiązań, nowych wątków, a może nawet nowych postaci.

Herkules dostanie swoje drugie życie w postaci filmu live action w reżyserii Guya Ritchiego. Hollywood poszukuje perfekcyjnego bohatera. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Herkules: dwadzieścia pięć lat później Animacja […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →