fot. kadr z filmu „Herkules”

„Herkules” powróci jako film aktorski inspirowany… TikTokiem


03 listopada 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Herkules powróci na nasze ekrany w zapowiadanym live action. Będzie ono jednak szczególne ze względu na inspirację do jego stworzenia.

Siła niemająca granic

Joe i Anthony Russo, odpowiedzialni między innymi za reżyserię filmów ze świata Marvela, takich jak Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz, Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów, Avengers: Wojna bez granic, a także Avengers: Koniec gry, tym razem powrócą w bajkowym wydaniu. Rodzeństwo weźmie bowiem na tapet film live action Herkulesa, który swoją formą zaskoczy niejednego odbiorcę. Dlaczego?

Przeczytaj także: Ariana Grande i Taron Egerton – czy naprawdę zobaczymy ich w filmowym Herkulesie?

Herkules Disney film
fot. kadr z filmu Herkules

Filmy live action na podstawie bajkowych produkcji, takich jak Kopciuszek, Czarownica, Piękna i Bestia czy Aladyn zostały bardzo ciepło odebrane przez fanów owych dzieł. Inaczej sprawa wyglądała w przypadku owianą kontrowersją Mulan (część zdjęć została nakręcona w regionie Sinciang na zachodzie Chin, gdzie znajdują się obozy dla Ujgurów, mniejszości muzułmańskiej), a także Króla Lwa (z bajki wycięto szlagierowe już wśród najmłodszych bajki sceny). Filmy live action mają oferować nam zupełnie nowe spojrzenie na znany już świat, tym samym odświeżając nam nieco produkcje z dzieciństwa. Najnowsza z nich opowiadająca o synu Zeusa Herkulesie – zostanie przedstawiona w niecodziennym świetle, ponieważ bracia Russo uzyskali zgodę, by remake bajki zrobić w „eksperymentalnym tonie”, który oprze się na TikToku. Za reżyserię odpowie Guy Ritchie, znany między innymi z aktorskiego Aladyna.

Myślę, że wszyscy jesteśmy podekscytowani, widząc, co możemy do tego filmu wnieść w sposób, który nie jest tylko reinterpretacją filmu animowanego.

Pojawiają się pytania o to, jak zrobić to w wersji musicalowej. Dzisiejsza publiczność została przeszkolona przez TikTok, prawda? Jakie są ich oczekiwania co do tego, jak ten musical ma wyglądać? To może być świetną zabawą i pomóc nam nieco przekroczyć granice w wykonywaniu współczesnego musicalu

– powiedzieli o nadchodzącym Herkulesie bracia Russo.

Jak na razie nie znamy dokładnej premiery filmu ani szczegółów na temat jego fabuły.

Herkules powróci na nasze ekrany w zapowiadanym live action. Będzie ono jednak szczególne ze względu na inspirację do jego stworzenia. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Siła niemająca granic Joe […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →