kadr z filmu „Aftersun” (fot. M2 FIlms)

Paul Mescal w kontynuacji „Gladiatora”? Irlandzki aktor ma zagrać Lucjusza


07 stycznia 2023

Podziel się newsem:

Gwiazda Normalnych ludzi, Córki i wchodzącego niedługo na ekrany Aftersun jest głównym kandydatem do roli w nowym filmie Ridleya Scotta.

Gladiator 2 ma się dobrze

Informację pierwszy podał serwis „IndieWire” powołując się na swoje źródło. Paul Mescal rzekomo prowadzi rozmowy dotyczące udziału w kontynuacji nagrodzonego pięcioma Oscarami kultowego widowiska z 2000 roku. Choć o stworzeniu dalszych losów historii zaczęto mówić już w 2009 r. (pierwszą wersję scenariusza stworzył podobno sam Nick Cave), konkrety dotyczące Gladiatora 2 padły w 2018 roku. Wtedy ujawniono zarys fabuły i scenarzystę.

Ridley Scott dotrzymuje słowa

Przy projekcie pierwotnie pracować miał Peter Craig, znany m.in. z Igrzysk śmierci i Miasta złodziei, a ostatnio z Top Gun: Maverick. Kiedy jednak z sequelu Gladiatora wycofało się studio Paramount, doszło do zmiany. Teraz scenariusz ma napisać David Scarpa, który pracował ze Scottem przy Wszystkich pieniądzach świata, a ostatnio przy kręconym właśnie Napoleonie z Joaquinem Phoenixem w roli głównej (nominowanym za Gladiatora do Oscara). W 2021 roku Ridley Scott wspominał, że „Gladiator jest następny w kolejce do kręcenia po Napoleonie”. Jak widać nic się w tej materii nie zmieniło, a 85-letni Ridley Scott zamierza nakręcić i wyprodukować sequel. Do tego chce obsadzić w głównej roli Paula Mescala – był on podobno pierwszym zaproszonym na casting aktorem.

kadr z „Normalnych ludzi”

Lucjusz powróci po 20 latach

Bohaterem sequela ma być Lucjusz, wnuk Marka Aureliusza (Richard Harris), syn Lucilli (Connie Nielsen), a także siostrzeniec Commodusa (wspomniany Phoenix). Postać Lucjusza pojawiła się w Gladiatorze jako chłopiec (grał go Spencer Treat Clark). Teraz zobaczymy go 20 lat później, jako młodego mężczyznę i zarazem przedstawiciela nowego pokolenia rządzącego Rzymem. Akcja filmu ma dziać się ok. 200 roku n.e.

Wielka kariera Paula Mescala

Paul Mescal, który ma zagrać Lucjusza, to Irlandzki aktor, o którym zrobiło się głośno trzy lata temu. Wtedy właśnie został obsadzony w serialowej adaptacji bestsellerowej książki Sally Rooney Normalni ludzie. Za rolę dostał telewizyjną nagrodę BAFTA i był nominowany do Emmy. Przede wszystkim zdobył jednak ogromną rozpoznawalność i stał się bożyszczem fanów serialu oraz internautów. Kolejne role tylko umocniły jego pozycję i ujawniły jego kunszt aktorski – zagrał obok Olivii Colman i Dakoty Johnson w Córce, w dramacie God’s Creatures, a także w wychwalanym przez krytyków filmie Aftersun, który niedługo na nasze ekrany wprowadzi M2 Films. Główna rola w Gladiatorze 2 może być dla niego przepustką do wielkiej kariery i hollywoodzkiej pierwszej ligi, podobnie jak stało się w przypadku Joaquina Phoenixa.

kadr z „Aftersun”

Gwiazda Normalnych ludzi, Córki i wchodzącego niedługo na ekrany Aftersun jest głównym kandydatem do roli w nowym filmie Ridleya Scotta. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →