Marisa Abela w serialu „Branża”

To ona zagra Amy Winehouse w biograficznym filmie „Back to Black”. Jest pierwsze zdjęcie


14 stycznia 2023

Podziel się newsem:

Filmową historię tragicznie zmarłej w 2011 roku Amy Winehouse nakręci Sam Taylor-Johnson – reżyserka Pięćdziesięciu twarzy Greya.

Tragiczne losy Amy

Amy Winehouse to artystka, która trwale zapisała się w historii muzyki. Przez prawie dekadę swojej wielkiej kariery wydała dwa studyjne albumy i wypuściła wiele nieśmiertelnych przebojów. Za debiutancką płytę Frank nominowano ją do Mercury Prize. Za Back to Black dostała pięć nagród Grammy. Była odkryciem i gwiazdą na skalę światową. Miała oddanych fanów, a krytycy się nią zachwycali. Miała też niezwykły głos, silna osobowość, ikoniczny styl i – niestety – ogromny problem z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków. Zakończyło się to dla niej tragicznie. Amy zmarła mając zaledwie 27 lat w swoim domu w Londynie w wyniku zatrucia alkoholowego.

Oscarowy dokument i czekanie na fabułę

Jeszcze za życia o Amy Winehouse powstawały dokumenty, które ukazywały jej relację z rodziną i walkę z uzależnieniem. A kiedy nagle zmarła, stało się jasne, że jej historia musi trafić na duży ekran. Do tej pory najgłośniejszą produkcją o wokalistce był film dokumentalny Amy z 2015 roku. Nazwany „tragicznym arcydziełem” obraz, za którego kamerą stanął Asif Kapadia, został uhonorowany m.in. Oscarem i nagrodą BAFTA. Wszyscy czekali jednak na opartą na faktach fabułę. Istotne było tylko jedno pytanie: kto wcieli się w Amy Winehouse?

Projekt Back to Black rusza z miejsca

Jedną z wytwórni, która podjęła rękawicę, był Lotus Entertainment. Pierwotnie Amy miała zagrać Noomi Rapace (trylogia Millennium, Prometeusz, Lamb). Projekt nie ruszył jednak z miejsca. W lipcu zeszłego roku „Deadline” donosił o nowym projekcie francuskiego StudioCanal, który teraz – jak się okazuje – mają wesprzeć wytwórnie Focus Features i Monumental Pictures. Nosi on tytuł Back to Black.

Film o Amy w dobrych rękach

Reżyserką Back to Black została Sam Taylor-Johnson. Brytyjka ma już na koncie jedną głośną muzyczną biografię – w 2009 roku nakręciła film John Lennon. Chłopak znikąd. Najbardziej znana jest jednak z pierwszej części Pięćdziesięciu twarzy Greya, która na całym świecie zarobiła prawie 570 milionów dolarów. Scenariusz filmu o Amy wyszedł natomiast spod ręki Matta Greenhalgha, który nie tylko pracował z Taylor-Johnson przy biografii Lennona, ale też napisał skrypt filmu Control – historii życia lidera Joy Division, Iana Curtisa.

Gwiazda Branży jako Amy Winehouse

I najważniejsze – wiadomo już, kto zagra główną rolę w Back to Black. W Amy Winehouse wcieli się Marisa Abela. 26-letnia brytyjska aktorka, która rzekomo została wybrana już po pierwszym spotkaniu z producentami wykonawczymi i Taylor-Johnson (na castingu podobno były tłumy), znana jest przede wszystkim z seriali Branża i COBRA. Co ciekawe, Abela ma m.in. polskie korzenie, o czym opowiadała w lipcu zeszłego roku w wywiadzie dla „The National”. A jak będzie wyglądała jako Amy Winehouse? Nie trzeba sobie tego wyobrażać – Studiocanal opublikowało już bowiem pierwsze zdjęcie promocyjne:

Marisa Abela w Back to Black
Marisa Abela jako Amy Winehouse (fot. StudioCanal)

Zdjęcia już ruszają

Back to Black przyjrzy się życiu i karierze muzycznej Winehouse, która zaczynała jako wokalistka jazzowa w północnym Londynie, a finalnie została światową gwiazdą z przebojami Rehab czy Valerie na koncie. Wiadomo już, że w Polsce film dystrybuował będzie StudioCanal. Zdjęcia mają ruszyć w najbliższy poniedziałek w Londynie. 

Filmową historię tragicznie zmarłej w 2011 roku Amy Winehouse nakręci Sam Taylor-Johnson – reżyserka Pięćdziesięciu twarzy Greya. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej odrzucił Tragiczne losy […]

Tutaj kupisz swój bilet na koncert lub festiwal!

Biletomat.pl
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →