Facebook/Amy Winehouse

Amy Winehouse bohaterką dokumentu BBC. Pojawił się pierwszy zwiastun „Reclaiming Amy”


08 lipca 2021

Podziel się newsem:

Amy Winehouse jest jedną z tych artystek, którą wymienia się jednym tchem, myśląc o ikonach muzyki XXI wieku. Zmarła w wieku dwudziestu ośmiu lat, wydając do tej pory dwa albumy. Jej matka, Janis Winehouse zdecydowała się opowiedzieć przed kamerami o życiu swojej córki.

Amy Winehouse: w ciemność

Artystka jest postacią, która mimo stosunkowo niewielkiego dorobku płytowego, na stałe zagościła nie tylko w popkulturze, ale i po prostu – w mówieniu o muzyce. Frank i Back to Black to albumy zwyczajnie bardzo dobre i tak, chociaż nie wracam do nich często, to jednak gdy się to dzieje, to zawsze z przyjemnością. Kiedy debiutowała, Amy Winehouse gęsto inspirowała się i korzystała z jazzujących standardów, dając tym samym pewne nowe standardy muzyce popularnej.

Amy Winehouse – Back to Black

Piosenkarka zmarła tragicznie, a za przyczynę jej śmierci oficjalnie uznano zatrucie alkoholem. Wiadomo, że przez wiele lat artystka walczyła zarówno z uzależnieniem od narkotyków, jak i problemami z alkoholem oraz zaburzeniami odżywiania. Oglądając jej niektóre archiwalne występy ,nie tak trudno natknąć się na koncerty, na których ewidentnie nie była w formie, a jej drugi album jest bogaty w osobiste, emocjonalne i trudne wyznania artystki.

Amy Winehouse BBC Reclaiming Amy
fot. Facebook/Amy Winehouse

„Reclaiming Amy”: artystka oczami matki

Janis Winehouse już wcześniej, w 2014 roku postawiła się w roli biografki swojej córki. Napisała wówczas książkę  Loving Amy: A Mother’s Story. Kobieta cierpi na stwardnienie rozsiane, co też popchnęło ją do podzielenia się wspomnieniami o artystce w dokumencie BBC, nim choroba pozbawi ją pamięci.

Film miał nosić tytuł Amy Winehouse: 10 Years On, lecz dziś już wiadomo, że ukaże się on jako Reclaiming Amy. Dokument “w dużo bardziej poszerzony sposób pokaże prawdziwą Amy Winehouse, w czym pomogą ludzie, którzy znali Amy najlepiej”, czytamy w opisie.

Właśnie ukazał się pierwszy zwiastun filmu. Produkcja BBC ma ukazać się jeszcze w tym roku, jednak nie podano jeszcze konkretnej daty.

Reclaiming Amy | Trailer – BBC

Amy Winehouse jest jedną z tych artystek, którą wymienia się jednym tchem, myśląc o ikonach muzyki XXI wieku. Zmarła w wieku dwudziestu ośmiu lat, wydając do tej pory dwa albumy. Jej matka, Janis Winehouse zdecydowała się opowiedzieć przed kamerami o życiu swojej córki. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP […]

Bilety na letnie wydarzenia elektroniczne

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →