Powstanie nowy dokument o Amy Winehouse z okazji 10. rocznicy śmierci artystki


01 kwietnia 2021

Podziel się newsem:

Matka Amy Winehouse, Janis, chce opowiedzieć historię swojej córki w nowym filmie dokumentalnym BBC, z okazji 10. rocznicy śmierci piosenkarki.

BBC nakręci dokument o Amy Winehouse z perspektywy jej matki

Matka Amy Winehouse po raz pierwszy podzieliła się swoją wersją historii o wokalistce w biografii Loving Amy: A Mother’s Story z 2014 roku. Janis Winehouse od lat zmaga się ze stwardnieniem rozsianym. Zależy jej na zachowaniu pamięci o córce, zanim choroba pozbawi ją wspomnień.

Boję się dnia, w którym Amy przestanie żyć w mojej głowie i sercu. Nie chcę, aby ten dzień kiedykolwiek nadszedł

napisała w książce

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku światło dzienne ujrzy film dokumentalny o roboczym tytule Amy Winehouse: 10 Years On. Zrealizowany przez BBC dokument, pokaże historię artystki głównie z perspektywy jej matki, której towarzyszyć będą członkowie rodziny i przyjaciele.

Nie czuję, że świat poznał prawdziwą Amy, tę, którą wychowałam. Nie mogę się doczekać okazji, aby zaoferować zrozumienie jej korzeni i głębszy wgląd w prawdziwą Amy

Janis Winehouse
Amy Winehouse z matką na scenie podczas Grammy 2008
Amy Winehouse z matką na scenie podczas Grammy 2008

W tym roku mija 10 lat od śmierci wokalistki. Amy Winehouse zmarła w wyniku zatrucia alkoholem w wieku 27 lat. W 2015 roku światło dzienne ujrzał dokument Amy w reżyserii Asifa Kapadia, który został nagrodzony Oscarem. Film nie spotkał się jednak z aprobatą rodziny artystki.

Matka Amy Winehouse, Janis, chce opowiedzieć historię swojej córki w nowym filmie dokumentalnym BBC, z okazji 10. rocznicy śmierci piosenkarki. Zobacz także Była dzieckiem, robiono z niej kobietę. Roxie Węgiel o seksualizacji w branży 20 najciekawszych pomysłów preorderowych od polskich raperów To studio odpowiada za twoje ulubione filmy. Dlaczego A24 jest tak kultowe? BBC nakręci […]

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →