fot. kadr z teledysku do piosenki „Tears Dry On Their Own”

Amy Winehouse doczeka się kolejnej produkcji bazującej na jej życiowym dorobku


18 października 2022

Podziel się newsem:

Amy Winehouse odcisnęła swoje piętno na rynku muzycznym. Nic więc dziwnego, że już niedługo doczekamy się kolejnej produkcji o jej dorobku.

Ikona, którą pożegnaliśmy za szybko

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych ikon muzyki XXI wieku, która niestety zmarła w wieku dwudziestu siedmiu lat. Mimo to udało jej się nagrać aż dwa albumu studyjne, które po dziś dzień budzą naprawdę skrajne emocje. Mowa tu oczywiście o krążkach Frank i Back to Black, do których, mimo upływu lat, wraca się z ogromną przyjemnością. Nic więc dziwnego, że tak ciekawa kariera Amy Winehouse po dziś dzień budzi wiele odczuć, które nawiązują do jej całego życiorysu. To właśnie on będzie więc inspiracją do nakręcenia nowego serialu telewizyjnego, w którym wokalistka zostanie przedstawiona w ośmioodcinkowej produkcji.

Przeczytaj także: Słynny występ Amy Winehouse z Glastonbury 2007 pojawi się na winylu

Amy Winehouse BBC Reclaiming Amy
fot. Facebook/Amy Winehouse

Nowy serial telewizyjny zostanie oparty na bestsellerowej książce Saving Amy autorstwa Daphne Barak, do której prawa wykupiło ostatnio studio Halcyon Studio. Produkcja będzie śledzić relacje piosenkarki, w tym z jej rodziną i ojcem Mitchem, a także będzie analizować jej talent i walkę z uzależnieniem od narkotyków. Scenarzysta Mal Young ma zaadaptować książkę ukazującą aż sześć miesięcy, które Barak i producent Erbil Gunasti spędzili razem z wokalistką i jej rodziną.

Chociaż jej kariera była zbyt krótka, Amy była głosem pokolenia i nie możemy się doczekać, aby opowiedzieć jej historię w najbardziej przejmujący możliwy sposób

– powiedział dyrektor naczelny Halcyon Studio, David Ellender.

Na razie nie znamy jednak więcej szczegółów samej produkcji, ale możemy zakładać, że pojawią się one już niebawem.

Amy Winehouse odcisnęła swoje piętno na rynku muzycznym. Nic więc dziwnego, że już niedługo doczekamy się kolejnej produkcji o jej dorobku. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →