Jaki Rap Taki Podcast: Ekliptyka, ale o tym może wcale… i czy faktycznie przepłacamy za polski rap?


04 lutego 2021

Podziel się newsem:

Czy doczekamy się w końcu premiery Benz Dealer i płyty Ekliptyka od Quebonafide? W jaki sposób raperzy powinni się komunikować ze sobą? Co okaże się droższe spacer z Łoną i Webberem czy Mercedes od PRO8L3M? Czy ceny preorderów nie są zbyt wysokie? To wszystko w najnowszym odcinku Jaki Rap Taki Podcast.

Podcast Jaki Rap Taki Podcast. O czym w najnowszym odcinku?

Akcja SBM Starter jest rozwinięciem pomysłu SB Starter, które dały nam takich artystów jak Jan-rapowanie czy White 2115. Dzięki szerokiej bazie fanów i dedykowanymi kanałowi wytwórnia należąca do Solara i Białasa postanowiła dać szansę perspektywicznym raperom. Po wydaniu kilku teledysków sponsorowanych przez label młodzi artyści mogli na stałe związać się z SBM i już pod skrzydłami doświadczonej ekipy kontynuować karierę.

Zeszłoroczna akcja pozwoliła zaprezentować się szerszej publiczności Szczylowi, Fonciakowi, Spezzacouri, Pshemo, Karze czy Fukajowi. To właśnie ostatni z nich – Fukaj, w 2021 roku oficjalnie dołączył do SBM Label. Pierwszym utworem po podpisaniu kontraktu z warszawską wytwórnią jest stworzony wraz z Kubim ProducentemŚWIATŁA MIASTA. Niestety, jak to bywa w polskiej branży rapowej, nie obyło się bez małej kontrowersji.

Pierwszy utwór nowego reprezentanta SBM jest nawiązaniem do legendarnego albumu Grammatika z 2000 roku, co stało się świetną okazją do tego, żeby do udziału w teledysku zaprosić Eldo. Pomysł wydał się fenomenalny, ale realizacja była już nieco trudniejsza. Zapytany za pośrednictwem Instagrama raper, jeszcze na początku grudnia oburzył się, publikując wiadomości od pracownika SBM Label, tym samym zdradzając, że to właśnie Fukaj, będzie tym artystą, który zadebiutuje niedługo w wytwórni. O tym, jak można było załatwić tę sprawę oraz czy oburzenie ze strony Eldo jest zasadne, można dowiedzieć się z najnowszego odcinka Jaki Rap Taki Podcast.

Czy ceny preorderów są zbyt wysokie?

W wielu dyskusjach czy to na rapowych grupach, czy kanałach Discord coraz częściej przewija się temat rosnących cen preorderów, różnic między poszczególnymi wariantami płyt czy kosztach koncertów. Coraz bardziej rozbudowane wersje wydań fizycznych czy oprawy koncertów to wręcz namacalne kwestie, które wpływają na cenę i są niepodważalne, ale czy to wystarczające wytłumaczenie dla fanów? Wydaje się, że nie.

Zagłębiając się w temat, można natrafić na wiele aspektów, które warunkują finalny stan metki na opakowaniu płyty czy stan koszyka przy zamawianiu biletów. Jakość wykonania, opodatkowanie, prowizje, koszty podwykonawców to pierwsze rzeczy, które przychodzą nam na myśl. Poszczególne aspekty i ich wpływ na stawki, Jacek z Bartkiem omawiają w najdłuższym segmencie epizodu nr 10.

Jaki rap taki podcast - czy ceny preorderów rapowych płyt są za wysokie?

Rapowe licytacje dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Dla wielu osób urodzonych w latach dziewięćdziesiątych Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest wpisanym wydarzeniem w kalendarz i tak oczywistym, jak Dzień Dziękczynienia czy Black Friday w USA. Rokrocznie zbiórka organizowana przez Jurka Owsiaka bije kolejne rekordy, z niemałym udziałem aktorów, artystów czy celebrytów, którzy w mniej lub bardziej bezpośredni sposób wspierają WOŚP. Podobnie jest z raperami, którzy w tym roku przygotowali naprawdę ciekawe aukcje, o których przebiegu możecie posłuchać w bieżącym odcinku Jaki Rap Taki Podcast.

Czy doczekamy się premiery Benz Dealer i płyty Ekliptyka od Quebonafide?

Polski YouTube przepełniony jest prankami, a od kiedy Marcin Dubiel przestał dostarczać ten rodzaj rozrywki, wielu odbiorców Internetu mogło czuć pustkę. Na szczęście jeden z fanów Quebo postanowił uszczęśliwić nas wszystkich, tworząc kanał na YouTube przygotowany z taką dokładnością i dbałością o detale, że wielu słuchaczy dało się nabrać. Niewinny żart w bardzo krótkim czasie stał się spełnieniem jednego z największych marzeń fanów rapera z Ciechanowa. Informacja o istnieniu tego kanału stała się viralem, a licznik subskrypcji rosną w szalonym tempie, wypełniając kanał nie tylko nowymi subskrybentami, ale i nadzieją, że legendarny Benz Dealer nadchodzi. Jak się okazało, wielu z Was już pewnie wie, ale może ta historia ma jednak drugie dno? Zobaczymy!

Jaki Rap Taki Podcast – sezon 2, odcinek 10

Czy doczekamy się w końcu premiery Benz Dealer i płyty Ekliptyka od Quebonafide? W jaki sposób raperzy powinni się komunikować ze sobą? Co okaże się droższe spacer z Łoną i Webberem czy Mercedes od PRO8L3M? Czy ceny preorderów nie są zbyt wysokie? To wszystko w najnowszym odcinku Jaki Rap Taki Podcast. Podcast Jaki Rap Taki […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →