fot. Marvin

Harry Styles dziękuje Billie Eilish za rozwój jego kariery


17 maja 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Harry Styles już za moment wyda swój kolejny krążek zatytułowany Harry’s House. W ostatniej rozmowie z Apple Music wokalista przyznał jednak, że jego sukces to zasługa Billie Eilish.

Billie Eilish odczarowała karierę wokalisty

Harry Styles podczas ostatniego wywiadu udzielonego dla Apple Music przyznał, że Billie Eilish odczarowała jego błędne spojrzenie na muzyczny świat. Młoda wokalistka pomogła mu odpiąć łatkę młodego chłopaka z boysbandu i pokierowała go w kierunku tworzenia dobrej i autentycznej muzyki.

Będąc w zespole, zawsze czułem, że jesteśmy naprawdę młodzi. Było to zabawne i ekscytujące, ponieważ naprawdę – byliśmy wiecznie młodzi. Później widziałem, jak Billie robi to wszystko w tak młodym wieku. Pomyślałem wtedy „kurde, już nie jestem wcale taki młody”. To właśnie wtedy zrozumiałem, że to najwyższy czas, żeby zastanowić się, kim chciałbym być jako muzyk.

– komentuje wokalista

I chociaż Harry Styles i Billie Eilish spotkali się już kilka razy, wokalista przyznał, że artystka dalej jest dla niego kimś niezwykłym.

Jestem jej niesamowicie wdzięczny, ponieważ czuję, że ona czuła, że reprezentuje dla mnie coś, czego jeszcze sam nie rozumiem. Biło od niej bardzo otwarte “Nie martw się o bycie kimkolwiek kiedykolwiek”. Billie jest dużo młodsza ode mnie, a mimo to całkowicie udało jej się złamać moje błędne myślenie na temat muzycznej kariery. Może to dziwne, bo nigdy jej tego nie powiedziałem, ale zawdzięczam jej swój rozwój. To jest tak niewiarygodne i wyzwalające, że mogę w końcu powiedzieć: chcę po prostu robić dobrą muzykę. To jest to. To jest to, co chcę robić.

– dodał Harry

Przeczytaj także: Harry Styles z pierwszym występem na Coachelli. Wokalista zadebiutował tam z 2 nowymi piosenkami i duetem z Shanią Twain

Harry Styles Dawid Podsiadło As It Was
via Facebook

Kilka dni przed udostępnieniem kolejnego albumu wokalisty, Harry’s House, muzyk przyznał również, że jest to jego ulubiony krążek z dotychczas wydanych.

Myślałem o tym, że fajnie byłoby nagrać album o nazwie Harry’s House i pomyślałem o tym, żeby to była taka mniejsza rzecz. Potem wróciłem do tej myśli, zastanawiając się: “Może to będzie album, który zrobię za cztery lata, pięć lat czy może jeszcze później”. Kiedy zacząłem tworzyć album, zdałem sobie sprawę, że nie chodzi jednak o czas. To bardziej wewnętrzna potrzeba finalnego wydania go.

Kiedy wziąłem ten tytuł i dopasowałem go do piosenek, które tworzyliśmy, poczułem, że nabrał on zupełnie nowego znaczenia. Przez co przechodzę? Jak wygląda dzień w moim domu? Gram wesołą muzykę. Gram smutną muzykę. Gram to, gram tamto. Czuję naprawdę różne rzeczy. Ten album to coś w rodzaju dnia z życia. Lubię wszystkie te rzeczy. I myślę, że choć w wielu miejscach jest to oczywiście muzyka bardziej elektroniczna niż wszystko, co do tej pory stworzyłem, jest ona dla mnie również o wiele bardziej intymna. I o wiele bardziej intymnie zrobiona. Chciałbym, żeby ludzie poczuli moje myślenie, które kierowało tworzeniem tego krążka: Będę grał w moim domu i możecie go odwiedzić w 100%, ale robię to, bo sam chcę tego słuchać. To jest mój ulubiony album w tej chwili, tak bardzo go kocham.

– dodał na koniec muzyk

Harry’s House, następca albumu Fine Line z 2019 roku, ukaże się już 20 maja.

Harry zaczął pracować nad albumem na początku 2020 roku i miał za sobą kilka sesji pisarskich, zanim pandemia naprawdę się uspokoiła. W rezultacie plany wcześniejszego wydania nowości zostały zawieszone, ale większość nagrań została dopracowana w Wielkiej Brytanii. W tej chwili dokładne szczegóły wydawnictwa są ściśle tajne, ale lista utworów powinna zostać wkrótce ustalona. Harry jest naprawdę podekscytowany nowym albumem.

– czytamy w zapowiedzi albumu

Harry Styles – Harry’s House – tracklista albumu

Side A

 1. Music For A Sushi Restaurant
 2. Late Night Talking
 3. Grapejuice
 4. As It Was
 5. Daylight
 6. Little Freak
 7. Matilda

Side B

 1. Cinema
 2. Daydreaming
 3. Keep Driving
 4. Satellite
 5. Boyfriends
 6. Love Of My Life

Harry Styles – Zane Lowe & Apple Music ‘Harry’s House’, posłuchaj wywiadu!

Wielki podbił Coachelle

Na swój pierwszy występ na Coachelli Harry Styles musiał czekać naprawdę długo. 28-latek w końcu stanął jednak na słynnej scenie i zrobił to w przebojowy sposób. Wokalista wykonał na niej 18 piosenek. Zebrana publiczność mogła usłyszeć takie utwory jak: Adore You, Watermelon Sugar, Cherry i Golden, czy też Woman. Harry zaśpiewał również hit dawnej formacji One DirectionWhat Makes You Beautiful. Wokalista wystąpił również z legendarną Shanią Twain.

Teraz muszę wam powiedzieć, że w samochodzie z moją matką jako dziecko ta dama nauczyła mnie śpiewać. Nauczyła mnie też, że mężczyźni to śmieci, haha. Dziękuje Ci za wspomnienia, które dałaś mi z moją matką, będę za nie na zawsze wdzięczny.

– dodał ze sceny Styles

Brakuje mi słów, jestem trochę pod wrażeniem. Kiedy pisałam tę piosenkę, byłeś tylko dzieckiem, więc to bardzo surrealistyczne, by siedzieć tutaj z Tobą.

– dodała Shani Twain

Harry Styles już za moment wyda swój kolejny krążek zatytułowany Harry’s House. W ostatniej rozmowie z Apple Music wokalista przyznał jednak, że jego sukces to zasługa Billie Eilish. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →