fot. kadr z filmu „Nie martw się, kochanie”

Harry Styles w Bydgoszczy? Na Twitterze pojawiło się zdjęcie jego sobowtóra


18 stycznia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Jeden tweet rozpoczął falę komentarzy na temat tego, że Harry Styles pojawił się w bydgoskiej komunikacji miejskiej. Szybko okazało się, że to żart, a sfotografowany mężczyzna jest bardzo podobny do muzyka. Nie tylko on był uznany za sobowtóra znanej gwiazdy.

Harry Styles w Bydgoszczy

Wszystko zaczęło się od wpisu na Twitterze, który pokazał zdjęcie mężczyzny, łudząco podobnego do Harry’ego Stylesa. Jedna z zagranicznych fanek muzyka napisała: „Harry Styles w zeszłym tygodniu. Co jest?”. Szybko jednak wyjaśniła, że to tak naprawdę sobowtór muzyka.

Wyluzujcie, to tylko klon Harry’ego zauważony na jakimś polskim zadupiu, lol

Tym „zadupiem” (tłum. z shithole) okazała się Bydgoszcz. Można rozpoznać to po trasie tramwaju, którym porusza się sobowtór Stylesa. Jedzie linią 2 i zbliża się do przystanku Szarych Szeregów.

Zdjęcie poniosło się za granicą. „Czy biali mężczyźni mogą przestać wyglądać jak Harry Styles? Potrzebuję tylko jednego w swoim życiu” – skomentował ktoś w sieci.

Zdjęcie najpierw pojawiło się na polskim Twitterze, gdzie spotkało się z ironicznymi komentarzami: „Harry Styles. To nawet nie jest on”, „Harry Styles po roku w Polsce”. Wiele z nich nawiązuje do innych wpisów wśród fandomu artysty oraz serwisów plotkarskich, które „zauważają” muzyka w różnych miejscach na świecie, co potem okazuje się fake newsem. Fanki nie zawodzą i tworzą liczne memy, które pasują do twitterowej nitki o „bydgoskim Harrym”. Oto przeróbka, pokazująca Stylesa w tramwaju warszawskim:

Sobowtóry gwiazd

To, że tzw. „zwykli ludzie” podobni są do muzyków, nie jest niczym nowym. Sobowtóry gwiazd niejednokrotnie zbijają fortunę na tym, że mają wygląd zbliżony do znanych osobistości. Na TikToku furorę robi sobowtórka Taylor Swift, Ashleey Leechin. Ma nawet „klona” kotki artystki.

@noitisashley13 😹 #cardib #blueface #cattok ♬ YUH IM A MOTHHAA – Industry Music 🎶

W aplikacji jest zresztą cały trend, polegający na pokazaniu, do którego gwiazdora jesteśmy podobni. Użytkowniczki i użytkownicy nagrywają tiktoki do specjalnego dźwięku i pokazują najpierw swoją twarz, a później wizerunek artysty o zbliżonym wyglądzie. Więcej nagrań tego typu zobaczycie tutaj.

Wśród samych gwiazd również można dostrzec podobieństwa. Często mówi się o tym, jak trudno niektórym rozróżnić Natalie Portman od Keiry Knightley czy Katy Perry od Zooey Deschanel.

Niektórzy poszli nawet o krok dalej i wierzą w teorie spiskowe, że niektóry muzycy nie żyją, a na ziemi zastępują ich klony. Znana jest legenda, że Avril Lavigne została zastąpiona sobowtórem. Podobna teoria dotyczy Paula McCartneya. Cóż… nie bierzcie tego zbyt na serio.

Jeden tweet rozpoczął falę komentarzy na temat tego, że Harry Styles pojawił się w bydgoskiej komunikacji miejskiej. Szybko okazało się, że to żart, a sfotografowany mężczyzna jest bardzo podobny do muzyka. Nie tylko on był uznany za sobowtóra znanej gwiazdy. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →