materiały prasowe

GTA Online” przyczyniło się do rozwoju meksykańskiego kartelu


31 stycznia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Jeden z dziennikarzy śledczych odkrył, że GTA Online miało wpływ na rozwój zorganizowanej grupy przestępczej. Oskarżona miała transportować narkotyki.

GTA Online jako narzędzie meksykańskiego kartelu

O sprawie poinformował dziennikarz Thomas Brewster, zajmujący się cyberbezpieczeństwem w Forbesie. Redaktor przybliżył sprawę Alyssy Navarro. Kobieta w październiku zeszłego roku została zatrzymana przez Służbę Celną i Ochronę Granic Stanów Zjednoczonych. Podczas kontroli okazało się, że Navarro próbowała przewieźć sześćdziesiąt kilogramów metamfetaminy w zbiorniku paliwa. Przyłapana na gorącym uczynku przyznała, że przyjęła zlecenie od gracza poznanego w GTA Online, przedstawiającego się jako “George”.

Jak wyznała kobieta, po “spotkaniu” w grze Rockstara rozmowę przeniesiono na Snapchat, by następnie poznali się na żywo. Oskarżona zgodziła się na przewiezienie narkotyków za kwotę sięgającą do dwóch tysięcy dolarów. Navarro miała do dyspozycji podstawionego jeepa. Mimo dowodów i zeznań, oskarżona nie przyznała się do winy. Śledztwo cały czas jest w toku.

Zobacz: GTA Online przeciwko COVID. Pfizer szczepi w grze Rockstar

Portal papaya.rocks powołuje się na opinie ekspertów, którzy są jednogłośni w stwierdzeniu, że takie działania są coraz powszechniejsze. Rzekomo wewnętrzne komunikatory w GTA Online stają się coraz popularniejsze do planowania przestępstw czy rekrutacji nowych członków. Ze względu na specyfikę gry ustalenie, co jest prawdą, a co planowaniem kolejnego wirtualnego przestępstwa, jest o wiele trudniejsze.

Świat wirtualny miesza się z realnym

To nie pierwszy przypadek, kiedy produkt Rockstara koresponduje ze światem rzeczywistym. 15 grudnia zadebiutował dodatek The Contract, który przeniósł gwiazdy muzyki rapowej do San Andreas. W fabularnym dodatku do sieciowego trybu Grand Theft Auto wystąpili Dr. Dre wraz z Andersonem .Paakiem. Gracz zatrudniony przez Franka Clintona miał za zadanie odnaleźć zgubiony przez założyciela Aftermath Entertainment telefon, na którym znajduje się jedyna kopia najnowszych nagrań Younga.

Miesiąc wcześniej farmaceutyczny koncert Pfizer zorganizował specjalny event w grze na południowoamerykańskim serwerze Cidade Alta. Użytkownicy mogli przyjść do punktów szczepień rozstawionych po całej mapie. Gracze, którzy poddali się zaszczepieniu zarówno w rzeczywistości, jak w Los Santos, mogli liczyć na specjalny strój oraz bandaż zwiększający wytrzymałość.

Grand Theft Auto Online – oficjalny gameplay

Jeden z dziennikarzy śledczych odkrył, że GTA Online miało wpływ na rozwój zorganizowanej grupy przestępczej. Oskarżona miała transportować narkotyki. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie GTA Online […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →