Facebook/Recording Academy

Grammy 2021 – przedstawiamy TOP 5 najlepszych występów


15 marca 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Grammy 2021 już za nami. Statuetki zostały rozdane, emocje zdążyły opaść – tak radość, jak i rozczarowanie z powodu wyróżnienia bądź niedostrzeżenia naszych faworytów. Jeśli nie oglądaliście gali – mamy dla Was skrót w postaci subiektywnego TOP 5 najlepszych tegorocznych występów.

Grammy 2021 – wyjątkowa ceremonia

Nie da się ukryć, że wręczenie nagród Grammy to w muzycznym świecie chwila odpowiadająca gali Oscarów. Otrzymanie tej konkretnej statuetki – niekoniecznie najważniejszej, lecz bez dwóch zdań prestiżowej – poświadcza o pozycji artysty na rynku fonograficznym. I to nie tylko w kontekście miary jego popularności. Billie Eilish w zeszłym roku triumfowała jaka najmłodsza laureatka, w tym roku los uśmiechnął się z nominacją do koreańskiego boysbandu BTS – święcącego przecież międzynarodowe sukcesy, a po raz pierwszy dostrzeżonego przez Akademię.

Grammy 2021 - zobacz TOP 5 najlepszych występów
HAIM

Oczywiście, tegoroczna gala wyglądała inaczej niż pozostałe, jednakowoż nie można odebrać jej przygotowaniu staranności oraz rozmachu. Teraz, skoro wszyscy znają już wyniki, które specjalnie dla Was zebraliśmy w jednym miejscu – zobaczcie najlepsze występy Grammy 2021, zebrane w naszym subiektywnym TOP 5.

Nagrody Grammy 2021 – znamy zwycięzców, przeczytaj

#5 Bruno Mars, Anderson .Paak, Silk Sonic – Leave The Door Open

To był dopiero debiut! Bruno Mars i Anderson .Paak po raz pierwszy zaprezentowali się na żywo jako Silk Sonic właśnie na Grammy 2021. Wykonali m.in singiel Leave The Door Open, którym niedawno zapowiedzieli wspólną płytę. Z ciekawostek – artyści za pośrednictwem Twittera sami wystosowali do Akademii prośbę, aby móc wystąpić na gali.

Pomijając wszelkie kwestie związane z okołomuzyczną historią samego występu – ten był zwyczajnie święty. Vintage pomieszany z nowoczesnością: ten pierwszy raz zapewne wszyscy będą wspominać dobrze. Dodatkowo, panowie wykonali jeszcze utwór Long Tall Sally, poświęcony pamięci Little Richarda.

#4 Dua Lipa – Levitating ft. DaBaby / Don’t Start Now

Future Nostalgia to płyta, którą osłuchałam wzdłuż i wszerz, od marca zeszłego roku, w którym wyszła, last.fm naliczył mi 575 odtworzeń. Wcześniej nie byłam zagorzałą fanką Dua Lipy, ale jak ten album wjechał – nie było już zmiłuj. Taneczny, przekorny, przebojowy, a przede wszystkim: niezwykle jakościowy. Takiego popu chciałoby się więcej. Sam występ artystki był dokładnie taki, jak jej album. To znaczy, taneczny, energetyczny, nakręcający na więcej. Dua zrobiła show, zgarniając przy okazji statuetkę w kategorii Najlepszy album wokalny pop.

#3 BTS – Dynamite

Nie trzeba głęboko siedzieć w k-popie, czy nawet darzyć ten gatunek głęboką estymą, by po prostu doceniać. BTS zaprezentowali się nienagannie i nadali swojemu występowi specyficznej lekkości. Ich show ogląda się od początku do końca przyjemnie, bez poczucia, że to wszystko jest wyreżyserowane i dopięte na ostatni guzik z powodu specjalnej okazji. Bez tego nadęcia, naturalnie i swobodnie – moim zdaniem, zespół naprawdę zabłysnął na tegorocznych Grammy.

#2 Megan Thee Stallion – Savage

Nominowana w czterech kategoriach, zgarnęła aż trzy statuetki, w tym jedną z ważniejszych, wygrywając w kategorii Najlepszy nowy artysta. Ponadto rozbiła bank rapowych nagród, wyprzedzając m.in. Drake’a, czy Pop Smoke’a. W mojej opinii, totalnie zasłużenie, a jej występ stanowił jakoby podkreślenie tej kobiecej supremacji.

#1 Harry Styles – Watermelon Sugar

Nie bez powodu Harry uzyskał wyróżnienie Akademii za ten właśnie numer. Watermelon Sugar wybrzmiał również na gali Grammy w iście elektryzującym wydaniu. Występ na ceremonii to oczywiście cały performance, a Styles doskonale o tym wie. I zaprezentował się, nie inaczej, a jako prawdziwa ikona.

Grammy 2021 już za nami. Statuetki zostały rozdane, emocje zdążyły opaść – tak radość, jak i rozczarowanie z powodu wyróżnienia bądź niedostrzeżenia naszych faworytów. Jeśli nie oglądaliście gali – mamy dla Was skrót w postaci subiektywnego TOP 5 najlepszych tegorocznych występów. Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →