What’s Next (reż. Theo Skudra)

Drake zrobił miliard w sześćdziesiąt dwa dni


05 marca 2021

Podziel się newsem:

Amerykański raper kosi liczby, jak nikt inny. W nieco ponad dwa miesiące udało mu się wygenerować miliard wyświetleń na Spotify. A będzie tego więcej – Drake właśnie wypuścił trzy nowe kawałki z EPki Scary House 2.

Drake – legenda rapu i legenda cyferek

Kanadyjski gracz to zawodnik na wysokim poziomie – pewnie byłby jednym z tych ostatnich bossów, na których w grach trzeba iść totalnie wymaksowanym, a i tak grozi przy tym ryzyko, że się mocno oberwie. Drake ma już na koncie podobne liczbowe sukcesy. Był pierwszym artystą w historii Spotify, który wygenerował zawrotną ilość 50 miliardów odtworzeń. Gdyby założyć, że raper utrzyma takie wyniki, kolejne 50 miliardów stuknie mu za nieco ponad osiem lat.

Drake zrobił miliard na Spotify
Drake/YouTube

Ile Drake zarabia na swoim Spotify?

To, że artyści ze streamingów nie dostają wiele, nie jest żadną tajemnicą. Także, jeśli cenicie jakiegoś wykonawcę szczególną estymą – zastanówcie się nad kupnem płyty, nawet i dla samego faktu posiadania. Oczywiście, w przypadku dużych nazwisk, takich jak Drake, te grosze, przypadające za każdy odsłuch kawałka – według różnych źródeł, około 0,003$ – rosną do ogromnych liczb. Tylko pytanie: kto realnie może takie cyferki zrobić?

Profil Obliczenia i analizy w rapie policzył, ile dokładnie raper zarabia na swoim Spotify. Poniżej – możecie sprawdzić wyniki. Na stronie przyjęto, że 1 USD = 3,8 PLN

  • 3 miliony dolarów w 62 dni – 11 milionów 400 tysięcy zł
  • 48 387 dolarów w 1 dzień – 183 871 zł
  • 2016 dolarów w godzinę – 7661 zł
  • 33,6 dolara na minutę – 127,7 zł
  • 0,56 dolara na sekundę – 2,1 zł

Z obliczeń wspartych o udostępnione dane wynika, że Drake wyciąga ze Spotify około 7661 złotych na godzinę.

Drake zrobił miliard na Spotify
Obliczenia i analizy w rapie

Drake – najpierw EPka, potem album – Certified Lover Boy jeszcze w tym roku?

Zgodnie z obietnicą, raper wypuścił właśnie epkę Scary Hours 2, będącą kontynuacją projektu Scary Hours z 2018. Na tegorocznym wydawnictwie znalazły się trzy utwory, a na dwóch pojawili się goście – Rick Ross i Lil Baby. Solowy numer z płyty doczekał się również teledysku w reżyserii Theo Skudry.

Drake – What’s Next

Długogrający album Kanadyjczyka, Certified Lover Boy miał ukazać się w styczniu, lecz jego premiera została przesunięta. Wydawnictwo nie doczekało się nowej daty, lecz podobno ukaże się jeszcze w 2021 roku.

Amerykański raper kosi liczby, jak nikt inny. W nieco ponad dwa miesiące udało mu się wygenerować miliard wyświetleń na Spotify. A będzie tego więcej – Drake właśnie wypuścił trzy nowe kawałki z EPki Scary House 2. Drake – legenda rapu i legenda cyferek Kanadyjski gracz to zawodnik na wysokim poziomie – pewnie byłby jednym z […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →