Eurowizja Junior 2020 i najlepszy występ konkursu


30 listopada 2020

Podziel się newsem:

Eurowizja Junior w ostatnich latach należała do Polski. Najpierw zwycięstwo Roksany Węgiel, później triumf Viki Gabor i chociaż w tym roku laury przypadły Francji, to nadal mieliśmy coś do powiedzenia.

Eurowizja Junior 2020 – Francja triumfuje

Laureatką 18. edycji konkursu została Valentina reprezentująca Francję. Gdyby jury miało całkowitą zależność w przyznawaniu głosów, to tuż za nią na podium uplasowałby się Kazachstan i Białoruś. Najniższe noty przypadły Niemcom, debiutującym w Eurowizji Junior, a Ala Tracz, kandydatka z Polski ostatecznie zajęła dziewiąte miejsce.

Jedenastoletnia Valentina urzekła zaś zarówno widzów, jak i gremium sędziowskie swoim wykonaniem utworu J’imagine. Był to drugi raz, kiedy plebiscyt odbywał się w Polsce, natomiast kolejna jego odsłona, zgodnie z tradycją, zostanie przeprowadzona we Francji, skąd pochodzi tegoroczna zwyciężczyni.

Valentina – J’imagine

Eurowizja Junior 2020 – w jednej estetyce

Autorem utworu wykonywanego przez Valentinę są twórcy hitu Bim Bam Toi, czyli zeszłorocznej francuskiej propozycji. Rzeczona piosenka, mimo że poległa w starciu z występem Viki Gabor, zyskała uznanie i przychylność internautów. Francuzów zaś utwierdziła w przekonaniu, że podążają dobrym tropem: J’imagine stylem przypomina ich wcześniejsze konkursowe kompozycje – co w tym roku zaprocentowało i przyniosło im pierwsze miejsce. Nasza kandydatka – Ala Tracz – zaprezentowała piosenkę I’ll Be Standing i w ogólnym rozrachunku zdobyła 90 punktów.

Ala Tracz – I’ll Be Standing

Eurowizja Junior 2020 – najlepszy występ?

Idąc za ciosem, skoro 2020 rok, to i kolejna drama. Nawet na Eurowizji Junior. O co dokładnie chodzi? Otóż widzowie zarzucają tegorocznej zwyciężczyni, że większość jej występu to nic innego, jak playback. W edycji dziecięcej jest to jak najbardziej dozwolone – wspieranie się chórkami, nagranymi w studio i puszczonymi z taśmy. Dla fanów konkursu chyba poszło to jednak o krok za daleko i nawet rodowici Francuzi krytykują występ swojej kandydatki. Za to utwór, który bezapelacyjnie zachwycił wszystkich, wykonały dwie polskie zwyciężczynie: Roksana Węgiel i Viki Gabor oraz Duncan Laurence, laureat Konkursu Piosenki Eurowizji 2019. A jak Wam się podoba ich wspólna piosenka? Zgadzacie się, że to był najlepszy występ wieczoru?

Viki Gabor, Roksana Węgiel & Duncan Laurence – Arcade

Eurowizja Junior w ostatnich latach należała do Polski. Najpierw zwycięstwo Roksany Węgiel, później triumf Viki Gabor i chociaż w tym roku laury przypadły Francji, to nadal mieliśmy coś do powiedzenia. Eurowizja Junior 2020 – Francja triumfuje Laureatką 18. edycji konkursu została Valentina reprezentująca Francję. Gdyby jury miało całkowitą zależność w przyznawaniu głosów, to tuż za […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.