fot. kadr z teledysku do piosenki „Shivers”

Ed Sheeran przegrał z Billie Eilish w walce o stworzenie utworu do filmu o Jamesie Bondzie


21 października 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Ed Sheeran podczas „That Peter Crouch Podcast” przyznał, że został pokonany przez Billie Eilish w walce o utwór do filmu o Bondzie.

Ameryka przegoniła Wielką Brytanię

Od zawsze wiadomo, że uniwersum Jamesa Bonda musi być dopracowane do perfekcji. Historia słynnego Agenta 007, w którego przez ostatnie 15 lat wcielał się Daniel Craig, musi być interesująca, a filmowa otoczka musi wciągać bez opamiętania – od efektów po muzykę. Nic więc dziwnego, że do stworzenia tej brzmieniowej warstwy produkcji wybiera się najlepszych z najlepszych. Ed Sheeran bez wątpienia do tej ligi pasuje jak ulał, jednak jak się okazuje, w ostatniej chwili nawet ten świetnie sprzedający się Brytyjczyk może zostać strącony z piedestału. I to nie przez byle kogo.

Przeczytaj także: Nowy James Bond został znaleziony? Internet podjął decyzję

James Bond
fot. hbo

Podczas ostatniego wywiadu udzielonego na łamach podcastu prowadzonego przez Petera Croucha Ed Sheeran przyznał, że był już o włos od napisania piosenki do ostatniego Bonda. Artysta zdradził, że rozpoczął już nawet proces tworzenia nowej propozycji, tylko po to, by w ostatniej chwili zostać zastąpionym przez gwiazdę młodego pokolenia Billie Eilish. To właśnie Amerykanka dostąpiła zaszczytu skomponowania muzyki do produkcji No Time To Die, za którą została nagrodzona nagrodą Grammy, a także Oscarem.

Ed Sheeran nie krył swojego rozczarowania takim obrotem spraw, ale przyznał również, że ma ogromną nadzieję sprawdzić się w tej roli ponownie w niedalekiej przyszłości.

Tak naprawdę zmieniono reżyserów filmu w ostatniej chwili, następnie zmieniono scenariusz, a także wycofano mnie z tego projektu. Do tamtego momentu odbyliśmy już wszystkie spotkania, zaczęliśmy pisać produkcję i nagle po prostu zostaliśmy odwołani. Nie będę udawał, że taki obrót spraw mnie nie zabolał, ale zaakceptowaliśmy ten fakt. Myślę, że jako Brytyjczykowi uda mi się w końcu napisać piosenkę do Bonda. Z chęcią podjąłbym się tego po raz kolejny

– powiedział Ed Sheeran.

Billie Eilish – No Time To Die, posłuchaj!

Ed Sheeran podczas „That Peter Crouch Podcast” przyznał, że został pokonany przez Billie Eilish w walce o utwór do filmu o Bondzie. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →