“Pitbull. Niebezpieczne kobiety” najchętniej oglądanym filmem? To ściema!


18 listopada 2016

Obserwuj nas na instagramie:

Nie wierzcie nikomu! Pitbull. Niebezpieczne kobiety wcale nie pobił rekordu otwarcia w polskich kinach.

“To najchętniej oglądany polski film w historii”, “Pitbull. Niebezpieczne kobiety z historycznym rekordem”, “Nowy Pitbull z rekordową oglądalnością” – takie nagłówki możemy przeczytać na największych polskich portalach. Są prawdziwe, ale… nie do końca. Diabeł tkwi w szczegółach.

Po pierwsze – to nie jest najchętniej oglądany polski film w historii. Jest nim – nieprzerwanie od 1960 roku – film Krzyżacy. Kinową wersja powieści Henryka Sienkiewicza obejrzało w kinach 32 315 695 widzów. Nie jest to też najlepiej oglądany polski film po 1989 roku – ten tytuł twardo trzyma inna ekranizacja Sienkiewicza. Ogniem i mieczem obejrzało w kinach 7 151 354 widzów.

Oczywiście mówimy tu o wynikach po wielu tygodniach od premiery – w weekend otwarcia film Jerzego Hoffmanna obejrzało 335 tysięcy widzów, więc Niebezpieczne kobiety mają szansę pobić ten rekord.

Na razie wiemy, że nowy film Patryka Vegi przyciągnął do kin w ciągu czterech pierwszych dni emisji 835 265 widzów. Byłby to faktycznie rekord otwarcia, gdyby nie zastosowanie przez dystrybutora kreatywnej statystyki. Wynik oglądalności w pierwszy weekend liczy się po trzech, a nie czterech dniach emisji. A taką liczbę widzów – z czterech dni – jako wynik otwarcia podał dystrybutor Pitbulla – Kino Świat. Taka liczba nie daje się łatwo porównać z innymi rekordami.

pnk-ent-one-investments-7_0fa62fa5a9

Jak podaje Stowarzyszenie Polskich Filmowców, prawdziwy wynik otwarcia filmu Patryka Vegi to 759 201 widzów. Z taką frekwencją film sytuuje się na czwartym miejscu listy filmów z najlepszymi otwarciami. Lepsze otwarcia zaliczyły Pięćdziesiąt twarzy Greya (834 379 widzów), Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy (790 000 widzów) i Shrek Trzeci (793 000 widzów).

Faktem jest jednak to, że film pobił rekord otwarcia polskich produkcji po 1989 roku – i to znacznie. Wcześniej podium okupowały Listy do M. 2 (588 418 widzów), Pan Tadeusz (424 000 widzów), a także Kochaj i tańcz (393 000 widzów).

To znakomity wynik, zwłaszcza w porównaniu z poprzednią częścią Pitbulla, którą w pierwszy weekend obejrzało ponad 200 tysięcy widzów. W pierwszy weekend wyświetlania film Vegi pokonał też takie hity jak Władca Pierścieni, Harry Potter czy James Bond.

źródło: Movies Room

Sprawdź także:
40 tysięcy osób straciło komputery, bo ściągnęło kiepski polski film

Nie wierzcie nikomu! Pitbull. Niebezpieczne kobiety wcale nie pobił rekordu otwarcia w polskich kinach. “To najchętniej oglądany polski film w historii”, “Pitbull. Niebezpieczne kobiety z historycznym rekordem”, “Nowy Pitbull z rekordową oglądalnością” – takie nagłówki możemy przeczytać na największych polskich portalach. Są prawdziwe, ale… nie do końca. Diabeł tkwi w szczegółach. Zobacz także Nowe seriale, […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →