materiały promocyjne

Węże 2023: najgorsze polskie filmy. Patryk Vega wygrał z Duchem Świętym


17 kwietnia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Film Niewidzialna wojna był tak zły, że nominowano go do tytułu Węże 2023 w niemal wszystkich kategoriach. Kapituła rozdała już statuetki dla najgorszych polskich filmów. Produkcja Vegi jest na podium, a w jednej kategorii przegrała nawet sama ze sobą.

Oto najgorsze polskie filmy

Nagrody Węże 2023 ogłosiły kilka tygodni temu absurdalne nominacje do najgorszych polskich filmów. Wśród nominowanych była sama Najświętsza Maryja Panna oraz Duch Święty – twórcy filmu Powołany, czyli fabularyzowanego dokumentu o księdzu, uznali ich za członków ekipy filmowej. Boskie podmioty jednak sromotnie przegrały z wielkim przeciwnikiem, którym był Patryk Vega i jego film Niewidzialna wojna. Autobiografia reżysera wygrała aż siedem z czternastu nominacji do nagrody. Jedną z nich była najgorsza scena – Vega odmawiający seksu oralnego dla Jezusa.

Film był tak zły, że w kategorii „Najgorsza rola Rafała Zawieruchy”, która powstała z myślą o jego tragicznej roli Vegi, zespół przyznający nagrody chciał… wykluczyć z niej samego Zawieruchę. „Głosami Akademików wygrała tu rola Patryka Vegi w filmie Niewidzialna wojna. Rzecz w tym, że w rolę Patryka Vegi w tym filmie wcieliło się w sumie aż sześciu aktorów. W tej sytuacji z dużą przykrością obejrzeliśmy ten film jeszcze raz i zdecydowaliśmy, że najbardziej wyróżnił się w tej roli Hubert Zyśk i to jemu ostatecznie należy się nagroda w tej kategorii” – tłumaczyli w oświadczeniu.

Niewidzialna wojna
kadr z filmu „Niewidzialna wojna”

Wysoko pod względem zebranych Węży znalazły się również filmy na podstawie powieści Blanki Lipińskiej, 365 dni: Ten dzień oraz Kolejne 365 dni. Zobaczcie pełną listę laureatów, w tym najgorszy plakat do filmu oraz utwór promujący polski film. Jest naprawdę źle!

Węże 2023. Lista zwycięzców

WIELKI WĄŻ: Niewidzialna wojna

REŻYSERIA: Patryk Vega – Niewidzialna wojna

SCENARIUSZ: Patryk Vega – Niewidzialna wojna

SEQUEL, PREQUEL BĄDŹ TA SAMA HISTORIA: 365 dni: Ten dzień

kadr z filmu „365 dni: Ten dzień”

ROLA MĘSKA: Rafał Zawierucha – Niewidzialna wojna

ROLA ŻEŃSKA: Anna Maria Sieklucka – 365 dni: Ten dzień/Kolejne 365 dni

DUET NA EKRANIE: 365 dni: Ten dzień i Kolejne 365 dni

WYSTĘP PONIŻEJ TALENTU: Cezary Żak – Gierek

NAJGORSZA ROLA RAFAŁA ZAWIERUCHY: Patryk Vega – Niewidzialna wojna oraz Hubert Zyśk – Niewidzialna wojna

ŻENUJĄCA SCENA: Vega który dla Jezusa odmawia seksu oralnego – Niewidzialna wojna

EFEKTY SPECJALNEJ TROSKI: Przemiana Vegi w grubego i z powrotem – Niewidzialna wojna

TELEDYSK OKOŁOFILMOWY: Wartości – Kubańczyk, Ewelina Lisowska, DJ Slavic – Miłość, seks & pandemia

PLAKAT: Apokawixa

PRZEKŁAD TYTUŁU ZAGRANICZNEGO: Viens, je t’emmène (francuski), Nobody’s Hero (międzynarodowy) – Biegacz, dziwka, Arab, mąż

plakat filmu „Apokawixa”

Film Niewidzialna wojna był tak zły, że nominowano go do tytułu Węże 2023 w niemal wszystkich kategoriach. Kapituła rozdała już statuetki dla najgorszych polskich filmów. Produkcja Vegi jest na podium, a w jednej kategorii przegrała nawet sama ze sobą. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →