kadr z serialu "Pitbull"

Przestępcze intrygi znad Wisły. Najlepsze polskie seriale kryminalne


08 listopada 2022

Podziel się newsem:

Brak pomysłu na wieczorny seans trzymający w napięciu? Sprawdźcie nasze zestawienie najlepszych polskich seriali kryminalnych.

Polacy kochają zbrodnie

Kryminał jest jednym z gatunków, w którym wyjątkowo rozkochali się Polacy – niezależnie, czy mówimy o literaturze, filmie czy serialu. Poziom popularności w naszym kraju takich zagranicznych produkcji, jak Detektyw, Prawo ulicy czy Most nad Sundem jasno na to wskazuje. Co jednak z polskimi tytułami? Wiele osób kręci nosem, gdy tylko o nich usłyszy, a my mówimy jasno: cudze chwalicie, swego nie znacie! Sprawdźcie nasze zestawienie 8 polskich seriali kryminalnych – nie tylko tych najnowszych.

Najlepsze polskie seriale kryminalne: Pitbull

Seria owiana legendą, choć niestety nie taką, jaką fani by sobie życzyli. Patryk Vega po czasie zaczął się rozmieniać na drobne i kolejne kinowe Pitbulle skutecznie podkopywały dorobek serialu, który do dziś pozostaje jedną z najlepszych polskich produkcji kryminalnych w historii. Dodatkowego smaczku serialowi dodaje fakt, że część spraw prowadzonych przez Despero (Marcin Dorociński) i spółkę jest inspirowana prawdziwymi zdarzeniami.

Pitbull

Najlepsze polskie seriale kryminalne: Rojst

Jeden z najnowszych polskich hitów – nie tylko kryminalnych, ale serialowych w ogóle. Po wycofaniu się z polski przez Showmax produkcję przejął Netflix, co przyczyniło się nie tylko do utrzymania poziomu, ale zdaniem wielu do podniesienia go w drugim sezonie. Największą siłą Rojsta jest bardzo mocny nacisk na oddanie klimatu i realiów czasu akcji, niezależnie, czy jest to schyłkowy PRL, czy Polska w dobie transformacji.

Rojst

Najlepsze polskie seriale kryminalne: Ekstradycja

Serial-legenda. Perypetie Marka Kondrata w roli komisarza Olgierda Halskiego stały się wręcz jednym z klasyków pokolenia. I choć może przez ponad 20 lat sceny akcji i efekty dość mocno się zestarzały, to Ekstradycja wciąż ma naprawdę wiele do zaoferowania. Intryga zbudowana wokół walki z warszawskim podziemiem przestępczym do dziś wciąga i ekscytuje.

Ekstradycja

Najlepsze polskie seriale kryminalne: Sfora

Tak, to kolejny serial o policjantach i gangsterach z pierwszej dekady XXI wieku. To, co wyróżnia jednak Sforę, to sposób, w jaki zbudowane są relacje między bohaterami. Czworo przyjaciół z dzieciństwa wspólnie jako policjanci oraz prokurator prowadzą śledztwo, w którym wyjątkowo mocno zaczynają przeplatać się kwestie zawodowe i prywatne, prowadząc do trzymających za gardło rozwiązań.

Sfora

Najlepsze polskie seriale kryminalne: Klangor

Arkadiusz Jakubik w obsadzie to murowany przepis na sukces? Znaleźliby się z pewnością zarówno przeciwnicy, jak i popierający tę teorię. Pewnym jest jednak, że Klangor między innymi za jego sprawą stoi na niezwykle wysokim poziomie aktorsko, a i scenariusz opowiadający o poszukiwaniu zaginionej córki stoi na wręcz światowym poziomie. Najbardziej udana polska produkcja Canal+?

Klangor

Najlepsze polskie seriale kryminalne: Glina

Historia nadkomisarza Andrzeja Gajewskiego (Jerzy Radziwiłłowicz), który zwalczając warszawską przestępczość, jednocześnie zmaga się z powodowanymi przez pracę problemami w życiu osobistym. Niezwykle spójna historia ze świetnie napisanymi postaciami. Klimatyczny obraz Warszawy idealnie dopełnia muzyka skomponowana przez Michała Lorenca, z ponadczasowym motywem przewodnim na czele.

Glina

Najlepsze polskie seriale kryminalne: Oficer

Kolejny hitowy serial z pierwszej dekady XXI wieku. Tytułowy oficer, Kruszon, grany przez Borysa Szyca, otrzymuje zadanie przeniknięcia w struktury zorganizowanej grupy przestępczej. To, co wyróżnia Oficera na tle innych polskich produkcji, to jeden z najciekawiej napisanych antagonistów w historii polskich kryminałów, grany przez Pawła Małaszyńskiego, oraz jego relacja z głównym bohaterem.

Oficer

Najlepsze polskie seriale kryminalne: Kruk. Szepty słychać po zmroku

Jedna z najciekawszych oryginalnych polskich produkcji Canal+. Intryga kryminalna oparta na zaginięciu 11-letniego chłopca miesza się tu z wierzeniami ludowymi i elementami mistycznymi. Liczne retrospekcje głównego bohatera, Adama Kruka (Michał Żurawski), powracającego na potrzeby tej sprawy do swojego rodzinnego miasta na Podlasiu, powoli demaskują rzeczywistość, w której nic nie jest takie, jakie się wydaje.

Kruk. Szepty słychać po zmroku

Brak pomysłu na wieczorny seans trzymający w napięciu? Sprawdźcie nasze zestawienie najlepszych polskich seriali kryminalnych. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej odrzucił Polacy kochają zbrodnie Kryminał […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →