fot. mat. prasowe

Brodka, Jann i Urbanski nagrali cover zespołu Hey. „List” zapowiada serial „Rojst Millenium


20 lutego 2024

Obserwuj nas na instagramie:

Trzeci sezon serialu Netfliksa – Rojst Millenium – trafi na platformę 28 lutego. Zapowiada go singiel Brodki i Janna wyprodukowany przez Urbanskiego. Jest też teledysk. 

Brodka kolejny raz w Rojście

Kolejny sezon Rojsta i kolejny cover od Brodki. To już tradycja. Wcześniej artystka nagrała piosenki Wszystko, czego dziś chcę z A_GIMem (z repertuaru Izabeli Trojanowskiej) do pierwszego sezonu oraz Ostatni (Edyty Bartosiewicz), gdzie wspierali ją Tymek i Urbanski do Rojst ’97.

Ogromnie cieszę się z ponownej współpracy z serialem Rojst. Czuję się już trochę jak matka chrzestna wszystkich części. Myślę, że z Jannem i Urbanskim udało nam się stworzyć zupełnie nieoczekiwaną i zaskakującą interpretację znanego hitu zespołu Hey. Okazuje się, że Ostatni był jednak przedostatni…

powiedziała Brodka.

Zamiast Nosowskiej Brodka i Jann

Teraz do Brodki i Urbanskiego dołącza ulubieniec publiczności, Jann. Kreatywne trio wzięło tym razem na warsztat piosenkę z repertuaru Hey. List znalazł się na ich minialbumie Heledore i płycie ? z 1995 roku. Posłuchajmy jeszcze raz w wersji z Kasią Nosowską na wokalu:

Szykując nową aranżację utworu List, nie chciałem zgubić oryginalnej głębi tej kompozycji. Użyłem jednakże brzmień, które przenoszą nas znów do początku lat 2000, czyli czasów, gdy triumfy święciły wytwórnie Ninja Tune czy Compost Records. To był renesans samplingu, trip-hopu i nu-jazzu. Przy tworzeniu tego aranżu inspirowałem się twórczością zespołów Portishead, Herbaliser, Jazzanowa czy Skalpel

– tłumaczy Urbanski.

Trip-hopowy cover

List w wersji Brodki, Janna i Urbanskiego jest mocno trip-hopowy, utrzymany w klimacie drugiej połowy lat 90. i początku 00. Charyzmatyczne wokale artystów mogą kojarzyć się np. z zespołem Sneaker Pimps (posłuchajcie np. piosenki Grazes). Do tego końcówka, pulsująca od elektronicznych brzmień Urbanskiego – wszystko zanurzone jest w dobrze znanej widzom Rojsta estetyce odwołującej się do czasu sprzed 2-3 dekad.

Ten projekt był dla mnie zupełnie nowym doświadczeniem pod wieloma względami. Zawsze bardzo ceniłem Brodkę i chciałem z nią pracować, więc cieszę się, że to właśnie z nią mogłem zaśpiewać swój pierwszy duet. Jak tylko otrzymałem propozycję tej współpracy – nie musiałem się długo zastanawiać. Zwłaszcza, kiedy dowiedziałem się, że piosenką, którą mamy wykonać, jest List, a produkcją utworu zajmie się Urbański

– wyznał Jann.

Klimatyczny teledysk

Klip do nowej wersji piosenki List, gdzie ujęcia z Brodką i Jannem płynnie łączą się z fabułą Rojst Millenium, wyreżyserował Mac Adamczak. To twórca dobrze znany fanom muzyki, który ma na koncie kilka naprawdę popularnych produkcji. Niegdyś pomagał nam rozszyfrować wideo do Malibu Barbie. Ostatnio natomiast zachwycił klipami dla Otsochodzi.

Nowy Rojst już za moment

Kryminalny Rojst Millenium wyreżyserował Jan Holoubek. 6-odcinkowa historia rozgrywająca się przez trzy dekady w zakamarkach miasta na Grontach pełna tajemniczych zbrodni, nieoczywistych i mylących tropów, dobiega końca. W serialu zagrali m.in. Piotr Fronczewski, Filip Pławiak, Magdalena Różczka, Łukasz Simlat, Janusz Gajos, Tomasz Schuchardt czy Andrzej Seweryn. Premiera Rojst już 28 lutego.

Trzeci sezon serialu Netfliksa – Rojst Millenium – trafi na platformę 28 lutego. Zapowiada go singiel Brodki i Janna wyprodukowany przez Urbanskiego. Jest też teledysk.  Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →