materiały promocyjne

Ed Sheeran wygrał proces o plagiat. Współautorka tekstu wytatuowała sobie werdykt sądu


16 maja 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Ed Sheeran wygrał proces o naruszenie praw autorskich. Współautorka jego tekstów wytatuowała sobie werdykt ławy przysięgłych po tygodniach walki w sądzie.

Ed Sheeran wygrał proces o plagiat

Przez kilka tygodni Ed Sheeran oraz jego współpracownicy walczyli w sądzie o niewinność w sprawie oskarżenia o plagiat. Właściciele praw do twórczości Marvina Gaye’a oraz rodzina zmarłego współautora piosenki, Eda Townsenda, oskarżyli muzyka o skopiowanie utworu Let’s Get It On (1973) przy komponowaniu hitu, który przyniósł Edowi nagrodę Grammy, Thinking Out Loud (2013). Sheeran miał według nich użyć tej samej „melodii, rytmu, harmonii, linii perkusji i basu, chórków, tempa, synkop i zapętleń”. Sąd zdecydował jednak inaczej – Ed Sheeran wygrał proces o naruszenie praw autorskich.

„Oczywiście jestem bardzo zadowolony z wyniku sprawy. I wygląda na to, że mimo wszystko nie będę musiał rezygnować z mojej codziennej pracy” – powiedział Sheeran dziennikarzom po ogłoszeniu decyzji ławy przysięgłych. Wcześniej słynny muzyk zapowiadał, że jeśli przegra, kończy karierę. „Ale jednocześnie jestem niewiarygodnie sfrustrowany, że takie bezpodstawne roszczenia mogą w ogóle trafić do sądu”.

materiały promocyjne

Współautorka tekstu zrobiła tatuaż z werdyktem sądu

Ed Sheeran napisał Thinking Out Loud wspólnie Amy Wadge, która towarzyszyła mu podczas procesu, również obciążona oskarżeniami. Autorka tekstu upamiętniła wygraną w sądzie tatuażem, umieszczonym na lewym ramieniu. Napis stylizowany jest na czcionkę z maszyny do pisania i brzmi: „wydany niezależnie” (oryg: independently created). To werdykt ławy przysięgłych, który ona i Sheeran usłyszeli w maju.

„Opuszczam Nowy Jork i wracam do domu, do rodzin,y po trzech najtrudniejszych tygodniach mojego życia. Ale jestem bardzo wdzięczna za miłość i wsparcie, które otrzymałam i nadal nie mogę przestać cieszyć się z werdyktu!” – napisała Wadge w poście na Instagramie, dziękując swojemu menedżerowi, który wspierał ją podczas rozprawy.

Ed Sheeran wygrał proces o naruszenie praw autorskich. Współautorka jego tekstów wytatuowała sobie werdykt ławy przysięgłych po tygodniach walki w sądzie. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →