kadr z klipu do utworu „Spark”

The Real Sheeran Shady. Ed Sheeran przestał się jąkać ćwicząc teksty Eminema

Obserwuj nas na instagramie:

Ed Sheeran przyznał, że rapowanie w kółko utworów z albumu The Marshall Mathers LP Eminema sprawiło, że przestał się jąkać.

The Marshall Mathers LP sposobem na jąkanie

Każdy, kto miał problemy z wadami wymowy i chodził na konsultacje laryngologiczne, wie, że ćwiczenia mające poprawić wymowę są bardzo różne. Często mogą wydawać się naprawdę dziwne. Do takich z pewnością należy metoda, którą Ed Sheeran samodzielnie odkrył, gdy miał 9 lat. Piosenkarz zorientował się, że jego problemy z jąkaniem się ustępują, gdy zaczyna rapować. Był to czas, kiedy ukazał się trzeci studyjny album Eminema, The Marshall Mathers LP. Jak stwierdził Ed w wywiadzie u Howarda Sterna, otrzymał fizyczne wydanie tej płyty jako prezent w 2000 roku. Potem rapował w kółko utwory z tego albumu, co pomogło mu całkowicie wyeliminować jąkanie. Cóż, patrząc na tempo, z jakim Eminem wypuszcza z siebie słowa, rapowanie jego utworów faktycznie wygląda na dobre ćwiczenie wymowy.

Fragment wywiadu Eda Sheerana u Howarda Sterna

Proces, który miał zaważyć na karierze Eda Sheerana

W karierze Eda Sheerana nastał ostatnio bardzo intensywny czas. Wokalista nie tylko wydał 5 maja swój szósty studyjny album zatytułowany Substract (), ale też był jedną ze stron w procesie sądowym, który dotyczył jego utworu Thinking Out Loud. Zdaniem oskarżycieli, skopiowane w nim zostały m.in. melodia, rytm i harmonia z utworu Let’s Get It On Marvina Gaye’a. Ed Sheeran stwierdził publicznie, że proces ten jest „obraźliwy” i zapowiedział, że jeśli zostanie uznany za winnego, zakończy karierę. Na szczęście dla fanów Brytyjczyka, do niczego takiego nie dojdzie. Sąd oddalił oskarżenie skierowane w stronę Sheerana.

Ed Sheeran przyznał, że rapowanie w kółko utworów z albumu The Marshall Mathers LP Eminema sprawiło, że przestał się jąkać. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins The Marshall Mathers LP […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →