kadr z klipu promującego trasę Eda Sheerana

Jay-Z nie przyjął zaproszenia na największy hit Eda Sheerana „Shape Of You”


29 marca 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Ed Sheeran przyznał w wywiadzie dla „Rolling Stone”, że zaprosił na swój wielki hit Shape Of You Jaya-Z, jednak raper odmówił.

Ogromny światowy hit

Jeśli istnieją utwory, które słyszał praktycznie każdy człowiek obcujący z mediami na świecie, to z pewnością jednym z nich może być Shape of You. Utwór ten odtworzono ponad 3,4 miliarda (!) razy na platformie Spotify i 5,9 miliarda razy w serwisie YouTube. Jest to bezsprzecznie jeden z największych hitów w historii muzyki. Jak przyznał w wywiadzie dla magazynu „Rolling Stone” autor utworu Ed Sheeran mógł on mieć zupełnie inną formę. Brytyjczyk zaprosił bowiem na Shape of You legendarnego rapera Jaya-Z. Nowojorczyk odmówił jednak dogrania się na ten utwór. Patrząc na sukces, jaki osiągnął singiel z krążka ÷ (divide), Jay może żałować swojej decyzji. Z drugiej strony patrząc na to, ile hitów ma na swoim koncie raper i jaka kwota znajduje się na jego koncie bankowym, nie jest to decyzja, która diametralnie zmieniła losy jego kariery.

Ed Sheeran – Shape Of You

Shape of You nie okazało się plagiatem

Oskarżenia o plagiat kierowane w stronę Eda Sheerana są praktycznie tak samo liczne, jak hity na jego koncie. Sprawą sądową zakończyło się wykazanie podobieństwa także w przypadku Shape of You. Ed Sheeran wraz z dwoma współsongwriterami – Johnnym McDaidem ze Snow Patrol i producentem Stevem McCutcheonem – zostali oskarżeni o splagiatowanie znacznej części utworu Oh Why Sami Chokri, który występuje pod pseudonimem Sami Switch. Po 11-dniowym procesie sędzia orzekł jednak, że Sheeran „ani celowo, ani podświadomie” nie skopiował frazy z utworu Oh Why.

Ed Sheeran przyznał w wywiadzie dla „Rolling Stone”, że zaprosił na swój wielki hit Shape Of You Jaya-Z, jednak raper odmówił. Zobacz także Po fali niskich ocen dla „Małej syrenki” baza filmowa zmienia system oceniania Te rapowe duety rozbiłyby bank. Ale coś im przeszkodziło Nowe seriale, których nie oglądasz. A warto! Ogromny światowy hit Jeśli […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →