kadr z dokumentu "Ed Sheeran: The Sum of It All"

Ed Sheeran miał myśli samobójcze. „Czułem, że nie chcę żyć”


22 marca 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Muzyk Ed Sheeran otworzył się emocjonalnie w najnowszym wywiadzie dla magazynu „Rolling Stone”. Zdradził w nim, co doprowadziło do jego myśli samobójczych i opowiedział o najtrudniejszym okresie w swoim życiu.

Zdrowie psychiczne tematem wywiadu z Edem Sheeranem

Do artystów, którzy otwarcie mówią na temat wyzwań zdrowia psychicznego, dołączył Ed Sheeran. W nowym wywiadzie okładkowym dla „Rolling Stone’a” gwiazda popu opowiedziała o drodze, którą musiał przejść wspólnie ze swoją żoną oraz terapeutą, by uratować go od dręczących myśli samobójczych.

„Czułem, że nie chcę już żyć” – wspomina w rozmowie. „I miałem tak przez całe życie.… Toniesz pod kolejnymi falami. Po prostu jesteś w tym czymś. I nie możesz się z tego wydostać” – opisał trudne doświadczenia z depresją, która w jego przypadku była ukryta przez większość życia.

fot. materiały promocyjne

Jak wspomina, od dzieciństwa mierzył się z emocjami, z którymi sobie nie radził. Było to spowodowane między innymi brakiem akceptacji rówieśników w sportowej szkole z powodu jego aparycji – rudych włosów, dużych okularów oraz problemów z jąkaniem się i ograniczoną sprawnością fizyczną. Prawdziwe wyzwania przyszły jednak w życiu dorosłym, u szczytu sławy.

Zagrożenie życia żony i śmierć przyjaciół

Trudne doświadczenia ostatnich lat wyciągnęły na powierzchnię trudne stany dla psychiki. Gdy jego 30-letnia żona Seaborn była w szóstym miesiącu ciąży z drugim dzieckiem pary, córką Jupiter, w lutym 2022 roku zdiagnozowano u niej guza. Musiała przejść przez operację w dniu, gdy muzyk koncertował na stadionie Wembley w Londynie. „Czujesz się [wtedy] taki bezsilny” – opisywał. „Nic nie możesz na to poradzić”.

Tego samego miesiąc zmarł jego wieloletni przyjaciel Jamal Edwards. Powodem śmierci 31-latka była arytmia serca wywołana spożyciem kokainy. W tym samym roku zmarł jego inny przyjaciel, Shane Warne. Sheeran żałobę przeżywać musiał w czasie, w którym sądził się o prawa autorskie. Niedawno zarzucono popularnemu artyście, że splagiatował przebój Shape of Heart. Choć ostatecznie wygrał proces, był to dla niego bardzo trudny i stresujący moment. To wtedy zdecydował się na pójście na terapię, za namową swojej partnerki.

Ed Sheeran o tabu

Brytyjski wykonawca powiedział: „Tam, skąd pochodzę, nikt tak naprawdę nie mówi o swoich uczuciach”

Ludzie w Anglii myślą, że to dziwne korzystać z usług terapeuty. Myślę, że bardzo pomocna jest możliwość rozmowy z kimś i po prostu dać upust emocji i nie czuć się winnym z powodu wyładowania. Oczywiście, prowadziłem bardzo uprzywilejowane życie. Więc moi przyjaciele zawsze patrzyli na mnie w stylu: »Och, nie jest tak źle«

– wyznał.

Jak jednak pokazują doświadczenia takich artystów jak Chester Bennington z Linkin Park czy aktor Robin Williams, życie w świetle fleszy wcale nie jest usłane różami, a artyści mogą nie radzić sobie z ogromem kryzysów zdrowia psychicznego, których doświadczają.

Więcej o tym, co Ed Sheeran powiedział na temat swoich problemów, przeczytacie tutaj. Już w maju światło dzienne ujrzy również dokument o muzyku. Ed Sheeran: The Sum of It All pojawi się na platformie Disney+ 3 maja. Nowy, szósty album Eda Sheerana zatytułowany , czyli Subtract usłyszymy niedługo później, 5 maja.

Muzyk Ed Sheeran otworzył się emocjonalnie w najnowszym wywiadzie dla magazynu „Rolling Stone”. Zdradził w nim, co doprowadziło do jego myśli samobójczych i opowiedział o najtrudniejszym okresie w swoim życiu. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →