fot. Getty Images

Dua Lipa została honorową ambasadorką Kosowa


08 sierpnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Dua Lipa i jej kariera to wielkie pasmo sukcesów. Kolejny z nich jest szczególny, ponieważ wokalistka osiągnęła go za swoje zasługi dla Kosowa.

Honorowe odznaczenie Duy

6 sierpnia 2022 roku Dua Lipa otrzymała oficjalny tytuł Honorowej Ambasadorki Kosowa. Nadała go sama prezydentka Kosowa, Vjosa Osmani. Jest to owoc działalności humanitarnej piosenkarki zarówno w kraju, jak i za granicą – głównie walki o liberalizację wizową dla obywateli Kosowa.

Przeczytaj także: Dua Lipa i pokaz fajerwerków. Brzmi dobrze, ale to było niebezpieczne

dua lipa fajerwerki na koncercie
fot. materiały promocyjne

Całą akcję na swoim Instagramie opisała Pani Prezydent, która nie kryła wielkiego znaczenia wręczonego odznaczenia.

Od dziś Dua Lipa nosi nadany przeze mnie tytuł Honorowego Ambasadora Republiki Kosowa, ponieważ nadal rozsławia nasz kraj na każdym kroku i na każdym występie.

Podziękowałam jej w imieniu wszystkich obywateli Republiki Kosowa za wszystko, co do tej pory zrobiła i za to, że sprawia, że ​​nasz głos jest słyszalny na całym świecie. To ikona muzyki pop, która stała się inspiracją i wzorem dla dziewczyn na całym świecie. Swój niesamowity głos i talent wykorzystuje nie tylko do oferowania światu piosenek, które pozostawiają ślad, ale także do prezentowania najlepszego wizerunku Kosowa na całym świecie. Dziś dzięki niej nie ma nikogo, kto nie zna Kosowa, które po raz kolejny stało się centrum światowej kultury poprzez festiwal Sunny Hill.

Dlatego dzisiaj, razem z rodzicami i naszymi córkami, mieliśmy przyjemność gościć Duę wraz z rodzicami Dukagjinem i Anesą, aby podziękować im za ten wielki wkład w wizerunek Kosowa na świecie, a także za to, że stale powtarzają nasze wspólne przesłanie o liberalizacji wizowej dla obywateli Kosowa, co jest również hasłem tegorocznej edycji festiwalu Sunny Hill. Dziękuję Dua, witaj w domu!

– napisała na swoim Instagramie Prezydent Kosowa.

Dłużna nie pozostała również wokalistka, która od razu po zakończeniu uroczystości skomentowała jej znaczenie za pomocą swojego konta na Instagramie.

To zaszczyt i przywilej móc reprezentować mój kraj na całym świecie, kontynuować moją pracę i wkładane wysiłki, by pokazywać, że zostawiamy ślad i mamy realny wpływ na rzeczywistość, robiąc różnicę. Młodzież Kosowa zasługuje na prawo do liberalizacji wiz, wolności podróżowania i tego, by mieć wielkie marzenia. Dziękuję

– dodała na swoich socialach wokalistka.

Dua Lipa i jej kariera to wielkie pasmo sukcesów. Kolejny z nich jest szczególny, ponieważ wokalistka osiągnęła go za swoje zasługi dla Kosowa. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello z […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →