fot. Scott Dudelson/FilmMagic

Drobniakami go nie zadowolą. Kanye West zdradził, ile bierze za koncert


06 lipca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Zastanawialiście się kiedyś, jaką kwotę należy przygotować, by Kanye West zagrał koncert? Niedawno raper z Chicago sam zdradził cenę.

Kanye West zgarnia miliony za występ

Kilkanaście godzin temu na instagramowym profilu o tematyce rapowej, rapthoughtsdaily, pojawiło się zestawienie artystów oraz ich gaż za występ. W rankingu znaleźli się m.in. JID, Denzel Curry, Kid Cudi oraz… Kanye West. Fanpage podał, że Ye żąda miliona dolarów za koncert.

Zobacz: Kanye West nie dba o prawa autorskie? Raper pozwany o sampel wykorzystany w jednej z piosenek

Wieść szybko dotarła do autora Dondy, który poprosił administratorów profilu o poprawkę. Jak poinformował sam Yeezy, artysta żąda ośmiu milionów dolarów. Według dzisiejszego kursu, gdyby Kanye West miał wystąpić w Polsce, organizator za samo show zapłaciłby 37 121 680 złotych.

W odniesieniu do wiadomości Westa redakcja HipHopDX przypomniała niedawny raport serwisu TMZ. Według wspomnianej publikacji podczas tegorocznej Coachelli Kanye rzeczywiście zainkasowałby osiem milionów dolarów wynagrodzenia. To jednak nie koniec kosztów, które ponieśliby organizatorzy, gdyby artysta nie zrezygnował z występu. By Ye wystąpił na festiwalu, włodarze musieli jeszcze ponieść koszty produkcyjne wynoszące pół miliona dolarów, które przeznaczono na wybudowanie sceny odpowiadającej wymaganiom chicagowskiego rapera.

Wynagrodzenia innych raperów – jak ceni się Tyler, The Creator?

Ranking @rapthoughtsdaily otwiera Joey Bada$$. Według profilu raper, który niedawno zagrał koncert podczas Orange Warsaw Festival 2022, żąda sześćdziesięciu pięciu tysięcy dolarów za występ, co daje ponad trzysta tysięcy złotych. Honorarium Tylera, The Creatora, który również wystąpił na wspomnianym festiwalu, rzekomo wynosi sto pięćdziesiąt tysięcy dolarów. Przekłada się to na blisko siedemset tysięcy złotych. Natomiast Drake, który bije rekord za rekordem, miałby otrzymywać pół miliona dolarów za pojedyncze show. Zestawienie zamyka Young Thug. Rzekomo jego stawka wynosi półtora miliona dolarów.

Zastanawialiście się kiedyś, jaką kwotę należy przygotować, by Kanye West zagrał koncert? Niedawno raper z Chicago sam zdradził cenę. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Kanye West zgarnia miliony za […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →