fot. Gotham/GC Images

Kanye West oskarża Adidasa o kopiowanie jego obuwia Yeezy


14 czerwca 2022

Podziel się newsem:

W usuniętym poście na Instagramie Kanye West powiedział, że buty Adilette Adidasa są kopią jego talentu, która nie powinna mieć miejsca.

Kanye West w walce o talent

W usuniętym poście na Instagramie raper udostępnił zdjęcie slajdów wraz z wiadomością skierowaną do prezesa Adidasa, Kaspera Rørsteda. Chodzi o oskarżenie słynnej marki o kopiowanie twórczości piosenkarza i ciężkiej pracy, którą wkłada w produkcję obuwia.

Przeczytaj także: Kanye West z nową gościnką. Raper z Chicago odwdzięczył się za występ innego rapera na obu częściach „Dondy”

Porównanie dotyczy butów Adilette z własną linią piosenkarza Yeezy Slide, którą wprowadził pod koniec 2019 roku. Oba modele butów mają podobny lekki, wsuwany design i są w ziemistym, beżowym odcieniu.

Nie popieram już tego rażącego kopiowania. To jest wiadomość dla wszystkich, którzy chcą wyrazić siebie, ale czują, że nie mogą tego zrobić bo stracą kontrakt lub zostaną nazwani szaleńcami. Takie kopiowanie oznacza brak szacunku, jaki ludzie u władzy mają dla talentu

– napisał West.

Podobnie jak wszystkie buty Yeezy Westa, zostały one wydane we współpracy z Adidasem. Piosenkarz podpisał kontrakt z marką pod koniec 2013 roku i zadebiutował swoją pierwszą kolekcją w 2015 roku. Zgodnie z warunkami umowy Westa z Adidasem, raper zachowuje 100% własności Yeezy i ma pełną kontrolę twórczą nad wypuszczanym obuwiem.

W usuniętym poście na Instagramie Kanye West powiedział, że buty Adilette Adidasa są kopią jego talentu, która nie powinna mieć miejsca. Zobacz także Snoop Dogg podbija stawkę dla zwijacza blantów: „To przez inflację” Serwisy aukcyjne lada moment pękną w szwach. Quebonafide na sprzedaż Dawid Podsiadło wyprzedał kolejny stadion i zagrał na nim nowe piosenki Kanye […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →