Cool Christmas – nietuzinkowa playlista na Święta


18 grudnia 2019

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Brnąc przez dziesiątki identycznych playlist, postanowiliśmy podejść nieco inaczej do tematu świątecznych utworów. Zobaczcie, co dla Was (i dla siebie!) przygotowaliśmy. Oto nasza nieoczywista świąteczna playlista.

Nieoczywista świąteczna playlista. Z szacunkiem dla klasyki, ale...

Trudno wyobrazić sobie Święta bez Last Christmas Wham! czy All I Want For Christmas Is You Mariah Carey. Ba, łatwiej jest obejść się bez śniegu niż bez tych przebojów. Choć prawie każdy po trzydziestym odsłuchu w ciągu dnia, ma już dosyć którejkolwiek z wymienionych piosenek, to nie sposób nie uśmiechnąć się na chwilę i nie zanucić pod nosem znajomego refrenu. W tym roku zdecydowaliśmy poszperać nieco głębiej. Zamiast zarzucać Was kolejnymi świątecznymi kompilacjami Michaela Bublé, przedstawiamy zestawienie nieco mniej oczywistych propozycji.

Umieściliśmy je na naszej playliście. Być może nie do końca przypadnie ona do gustu babci będącej fanką Marka Grechuty, być może mama wolałaby coś w wykonaniu Ryszarda Rynkowskiego, ale jako ścieżka dźwiękowa przedwigilijnych przygotowań czy leniuchowania już po, może okazać się pozycją godną rozważenia.

Z kolędą na OFF Festivalu....

Trudno znaleźć wśród mainstreamowych wykonawców kogoś, kto nie podjął się zinterpretowania choćby jednej ze znanych kolęd lub świątecznych piosenek. Nawet ci o stosunkowo krótkim stażu brali na swój warsztat Have Yourself A Merry Little Christmas czy Let It Snow.

Jednak także artyści, którym bliżej do składu OFF Festivalu niż Orange Warsaw, chętnie aranżowali świąteczne evergreeny. Courtney Barnett, Cat Power, Feist czy The Flaming Lips. Nieźle, prawda? Mało? Proszę bardzo. Low, Eels, Yo La Tengo i The New Pornographers. Wszyscy wymienieni muzycy mają w swoim repertuarze czy to cover świątecznego przeboju, czy to autorski utwór poświęcony tej tematyce.

Kogo jeszcze znajdziecie na naszej playliście? Nie mogło zabraknąć Fleet Foxes czy Sufjana Stevensa. Któż nie kojarzy White Winter Hymnal czy Lonely Man Of Winter? Być może nie są to stricte świąteczne numery, ale nie da się ukryć, iż najczęściej sięgamy po nie właśnie w grudniu. Do tego Weezer, Julian Casablancas z The Strokes, Phoenix, LCD Soundsystem i wielu innych. Ale to nie wszystko, czym zaskoczy Was nasza świąteczna playlista.

...i na Open'erze

Nie mogło zabraknąć propozycji dla fanów mainstreamowego popu. Ariana Grande, Sam Smith, Taylor Swift, Coldplay czy Carly Rae Jepsen dorzucili do puli swoje interpretacje najbardziej znanych hitów. Do tego nie zapominajmy o HAIM, Hurts, Goldfrapp czy George'u Ezra. Jesteście ciekawi jak to wszystko wyszło? Nie pozostaje Wam nic innego, jak zapoznać się z naszą świąteczną playlistą na Spotify!

Cool Christmas - nieoczywista świąteczna playlista od Rytmy.pl!

Brnąc przez dziesiątki identycznych playlist, postanowiliśmy podejść nieco inaczej do tematu świątecznych utworów. Zobaczcie, co dla Was (i dla siebie!) przygotowaliśmy. Oto nasza nieoczywista świąteczna playlista. Nieoczywista świąteczna playlista. Z szacunkiem dla klasyki, ale… Trudno wyobrazić sobie Święta bez Last Christmas Wham! czy All I Want For Christmas Is You Mariah Carey. Ba, łatwiej jest […]

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku: