OFF Festival 2020 ogłasza pierwszego headlinera


19 listopada 2019

Podziel się newsem:

Letnie festiwale powoli zaczynają ogłaszać pierwszych artystów, którzy wystąpią na przyszłorocznych edycjach. Pierwsze wieści mamy również od katowickiego OFF Festivalu. Sprawdźcie.

OFF Festival Katowice 2020 – pierwsze ogłoszenie

Przyszłoroczna edycja OFF Festival Katowice odbędzie się w dniach 7-9 sierpnia, tradycyjnie w Dolinie Trzech Stawów. Poznaliśmy już trzech artystów, którzy tam wystąpią. Wśród nich pierwszy headliner.

Iggy Pop na OFF Festival Katowice 2020

Iggy Pop na OFF Festival Katowice 2020

Iggy Pop to ojciec punk rocka, rock’n’roll wcielony, sceniczne zwierzę – a jednocześnie artysta świadomy i wszechstronny. Równie przekonująco wypada zanurzony w gitarowym jazgocie, we francuskich chansons, w korzennym bluesie z towarzyszeniem składu jazzowego i na elektronicznych podkładach. Siedem lat temu wystąpił na OFFie na czele legendarnych The Stooges. Tym razem Iggy Pop przyjeżdża ze swoim solowym materiałem.

Iggy Pop – Lust For Life

Bikini Kill na OFF Festival Katowice 2020

Bikini Kill na OFF Festival Katowice 2020

Feministyczny punk rock od Bikini Kill w maczystowskiej kulturze rocka lat 90. był głosem nowym i ważnym. Był iskrą, która rzeczywiście roznieciła większy i jaśniejszy płomień. Za Kathleen Hanną i jej zespołem poszły inne. Riot grrrl może nie był ruchem masowym, nie przedarł się do mainstreamu w swojej oryginalnej, bezkompromisowej formie, ale zainspirował tysiące kobiet z całego świata. Zachęcił je do zabierania głosu, zamiast czekania, aż ktoś im go udzieli. Pussy Whipped i Reject All American to płyty bez których nie da się poważnie rozmawiać o niezależnej amerykańskiej muzyce gitarowej lat 90.

Bikini kill – Rebel Girl

Tropical Fuck Storm na OFF Festival Katowice 2020

Tropical Fuck Storm na OFF Festival 2020

Na koniec przyszedł czas na objawienie ostatnich sezonów, jeśli chodzi o muzykę gitarową, czyli australijską formację Tropical Fuck Storm. Jest w ich muzyce punkowy brud, psychodeliczna wolność, jest prawda najczystszego bluesa, ale też sporo rewolucyjnych pomysłów. Zespół dowodzony przez Garetha Liddiarda ma na koncie raptem dwie płyty – A Laughing Death in Meatspace i Braindrops – ale już zapewnione miejsce wśród najważniejszych nazw mijającej dekady.

Iggy Pop wystąpi na OFF Festival Katowice 2020 w sobotę, 8 sierpnia, na Scenie Perlage. Bikini Kill zagrają w piątek, 7 sierpnia, a Tropical Fuck Storm w niedzielę, 9 sierpnia.

OFF Festival Katowice 2020 – pierwsze ogłoszenie Przyszłoroczna edycja OFF Festival Katowice odbędzie się w dniach 7-9 sierpnia, tradycyjnie w Dolinie Trzech Stawów. Poznaliśmy już trzech artystów, którzy tam wystąpią. Wśród nich pierwszy headliner. Iggy Pop na OFF Festival Katowice 2020 Iggy Pop to ojciec punk rocka, rock’n’roll wcielony, sceniczne zwierzę – a jednocześnie artysta […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Bilety na festiwale

Biletomat.pl
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.