fot. Polskie Radio

OFF Festival 2022 z kolejnymi ogłoszeniami. Wśród nich prawdziwa muzyczna petarda!


05 kwietnia 2022

Podziel się newsem:

OFF Festival 2022 nie przestaje zaskakiwać! Kolejni artyści to kolejna dawka zbliżającej się do nas nowej muzyki. Jedno z dzisiejszych ogłoszeń jest jednak prawdziwą petardą. Kto zaśpiewa dla nas w Dolinie Trzech Stawów?

Zatraćcie się w muzyce

Porzućcie codzienność, wyrzeknijcie się ciszy, zatraćcie się w muzyce – tym przesłaniem Artur Rojek zapowiedział nam tegoroczny, 15. już OFF Festival w Katowicach. W wydarzeniu odbywającym się w dniach 5-7 sierpnia wezmą udział tacy artyści jak: Iggy Pop, Bikini Kill, Yves Tumor & Its Band, Erika De Casier, Natalie Bergman, Yard Act, Mdou Moctar, The Armed, Pi’erre Bourne, Squid, Metronomy, Rina Sawayama, Molchat Doma, Q, Altın Gün, Dry Cleaning, DJ Seinfeld presents Mirrors: Live, Central Cee, $NOT, DIIV, Romy, Prospa, Arooj Aftab, Ela Minus, Lex Amor., oraz Duchy.

Przeczytaj także: Artur Rojek rusza w kolejną część trasy Bez końca

Kogo jeszcze zobaczymy w Dolinie Trzech Stawów? Trzymajcie się, bo nowe ogłoszenia są prawdziwym sztosem!

Nowi artyści na OFF Festivalu

OFF Festival 2022

Przyjrzeliście się dobrze grafice? Tak! Dobrze widzicie! Papa Dance zagrają dla nas na tegorocznym OFF Festivalu! Jak czytamy w zapowiedzi tego ogłoszenia:

W skupionym na rocku schyłkowym PRL-u ich nie doceniono, ale dzisiaj wszyscy wiemy, że to arcydzieło synthpopu. Wykonanie tego albumu („Poniżej krytyki”) na OFFie będzie pierwszym koncertem Papa Dance pod tym szyldem od ponad dekady… i być może jedynym.

Jest to chyba wystarczająco przekonujące zaproszenie dla osób, które chciałyby usłyszeć muzykę legendarnego dla wielu zespołu na żywo.

Papa Dance – Monaliza / Nasz Disneyland, posłuchaj!

Nie powiem, jest to naprawdę mocne ogłoszenie, ale jeśli myślicie, że reszta zapowiedzi będzie poniżej tego poziomu, to grubo się mylicie! Do zespołu dołączą artyści określani mianem młodej krwi, a także kolejni muzyczni wyjadacze, którzy również zapewnią nam ogrom wrażeń na scenach OFF Festivalu!

OFF Festival 2022 Papa Dance
Papa Dance/ fot. materiały prasowe

Kacperczyk i WaluśKraksaKryzys wystąpią 6 sierpnia

Bracia Kacperczyk, to prawdziwi znawcy muzycznego lawirowania między przeróżnymi gatunkami. Ich produkcję rozciągają się od indie rocka po alternatywny pop, a także hip-hop. Maciek pisze teksty i śpiewa, Paweł gra i produkuje, ludzie słuchają, tańczą, biją brawo. Dołączcie więc do nich na tegorocznym festiwalu!

OFF Festival 2022 Kacperczyk
Kacperczyk/ fot. materiały prasowe

Miły i młody poza sceną, a na niej – prawdziwa bestia. Tak właśnie możemy określić autora jednej z najlepszych płyt 2021 roku. Za swój krążek Atak WaluśKraksaKryzys został okrzyknięty zbawcą polskiego rocka. Nic w tym dziwnego, bo jego piosenki to przede wszystkim autentyzm, który tak naprawdę broni się sam. Jeśli więc chcecie poczuć wszystkie nagromadzone w jego muzyce emocje – od smutku do euforii, od cierpienia do miłości i z powrotem, to możemy was tylko gorąco zaprosić na tegoroczny OFF Festival!

OFF Festival 2022 WaluśKraksaKryzys
WaluśKraksaKryzys/ fot. Marek Kowalski

Shygirl podbije Scenę Leśną już 7 sierpnia

Blane Muise pochodzi z Londynu, ale ma światowe zasięgi, a na liście jej współpracowników znajdziecie takie postacie jak Arca i SOPHIE oraz Lady Gaga i FKA Twigs. Jest raperką i wokalistką, DJ-ką i producentką, a także szefową kolektywu i labelu NUXXE. Niech was nie zwiedzie pseudonim Shygirl – jej muzyka i teksty to hedonizm wcielony, pulsujący basem i śliski od potu.

OFF Festival 2022 Shygirl
Shygirl/ fot. materiały prasowe

Kogo jeszcze usłyszymy na OFF Festivalu 2022?

Do ogłoszonych wyżej artystów dołączą jeszcze: ukraińska gwiazda hip-hopu Alyona Alyona, utalentowany producent francuskich raperów i niesamowity, czarny koń house’u i nu-disco Myd, perkusista i producent Makaya McCrave, który żywiołowo łączy ze sobą nurty jazzu z hip-hopem, reprezentant wielobarwności i różnorodności świata Sofia Kourtesis, a także wznoszący się obecnie na nowej fali brytyjskiego punku – Crowns!

OFF Festival 2022 Crowns
Crowns/ fot. materiały prasowe

Gospodarzem festiwalu jest Miasto Katowice, sponsorem głównym – Perlage, sponsorem Sceny Leśnej – Rossmann, natomiast sponsorem Sceny Eksperymentalnej – BUH.

OFF Festival Katowice 2022 odbędzie się w dniach 5-7 sierpnia, tradycyjnie w Dolinie Trzech Stawów. Trzydniowe karnety w cenie 399 zł bez pola namiotowego oraz w cenie 499 zł z polem namiotowym możecie już kupić na stronie: off-festival.pl. W sprzedaży dostępne są również bilety jednodniowe w cenie 229 zł. Karnety z 2020 i 2021 roku zachowują ważność.

OFF Festival 2022 nie przestaje zaskakiwać! Kolejni artyści to kolejna dawka zbliżającej się do nas nowej muzyki. Jedno z dzisiejszych ogłoszeń jest jednak prawdziwą petardą. Kto zaśpiewa dla nas w Dolinie Trzech Stawów? Zobacz także Eksperymenty z „gumkami”. Zderzyliśmy mity związane z używaniem prezerwatyw z rzeczywistością! Beefy między raperami są przereklamowane. KęKę dissuje producenta samochodów […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →