materiały prasowe

Metronomy zapowiadają nowy album singlem „It’s good to be back”


28 października 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Brytyjska grupa Metronomy powraca z nową muzyką! Singiel It’s good to be back już jest. Niedługo ukaże się również nowy album zespołu – Small World. Sprawdźcie szczegóły!

Metronomy niczym ciepłe promienie słońca w zimny, jesienny poranek

Metronomy to taki zespół, który zawsze rozchmurza nawet najciemniejsze niebo, otulając nasze dusze swoimi ciepłymi, tanecznymi brzmieniami. Ilekroć ich muzyka trafia na moje słuchawki, zawsze wywołuje u mnie wystrzał dodatkowych endorfin. Ich kultowy już chyba przebój The Bay, to od kilku dobrych lat nieodłączny element moich wakacyjnych soundtracków. I nie tylko, bo Metronomy mają to do siebie, że swoimi dźwiękami potrafią przenosić na środek gorącej, piaszczystej plaży nawet w samym środku zimy, gdy świat zaczyna ginąć w białej pokrywie śniegu. Kiedy, jak nie teraz, podczas ponurej jesieni, która coraz mocniej dobija się do naszych okien, potrzebujemy takich brzmień najbardziej?

Zobacz również: Metronomy świętują 10-lecie albumu „The English Riviera”. Będzie reedycja!

Członkowie grupy w składzie: Joseph Mount, Oscar Cash, Anna Prior, Gbenga Adelekan oraz Michael Lovett śpieszą na ratunek i po nieco ponad dwóch latach od wydania świetnego albumu Metronomy Forever z takimi highlightami na czele, jak Lately, Salted Caramel Ice Cream, Walking In The Dark, Wedding Bells czy Whitsand Bay, powracają z nowościami spod szyldu Metronomy! Pierwszą z nich jest singiel o wymownym tytule – It’s good to be back.

Metronomy – Salted Caramel Ice Cream, posłuchaj!

Metronomy z nowym singlem. Dobrze, że wróciliście!

Najnowsza propozycja od brytyjskiej grupy z pogranicza alternatywy, electropopu i IDM, to czysta esencja brzmienia Metronomy. Nieco nienachalnego indie, do tego szczypta tanecznej elektroniki i ten figlarny vibe, dzięki któremu nawet wbrew pozorom niezbyt optymistyczny przekaz utworu brzmi jakoś tak radośnie.

Całości towarzyszy równie groteskowy teledysk, w którym członkowie grupy wcielili się w intrygujące postaci. Wokalista, Joseph Mount, to trochę nieudolny uczestnik wyścigu szczurów; klawiszowiec; Oscar Cash, wcielił się w rolę samotnego łabędzia siedzącego na ławce w parku; basista, Gbenga Adelekan, to pszczoła, artysta oraz konserwator piękna; perkusistka, Anna Prior, to przebiegły lis, który próbuje ukraść słodkie, magiczne, żółte jajka, zaś gitarzysta, Michael Lovett, to śliski wąż, uosobienie skali dobra i zła, nemezis ścigającego się Joego. Zobaczcie, jak muzycy wypadli w swoich nowych rolach!

Metronomy – It’s good to be back, zobacz teledysk do singla!

Metronomy zapowiadają nowy album. Premiera już niedługo!

Najnowszy singiel od Metronomy, It’s good to be back, to zapowiedź nadchodzącego, siódmego już albumu w dyskografii grupy. Krążek zatytułowany Small World ujrzy światło dzienne już 18 lutego 2022 roku i znajdzie się na nim dziewięć nowych utworów, w tym oczywiście znany już singiel It’s good to be back. W opisie płyty czytamy:

Nowy album Metronomy – Small World, to powrót do prostych przyjemności, natury i częściowe objęcie bardziej oszczędnych, autorskich tekstów, a jednocześnie stawianie szerszych pytań egzystencjalnych: co jest przynajmniej trochę zakorzenione w okresie, w którym powstał – 2020 roku. Odnajdywanie uznania w naturze i naszych korzeniach, podczas gdy ponownie oceniamy, co tak naprawdę jest dla nas ważne, gdy stajemy się coraz starsi – to rzeczy, które są nieodłączną częścią ludzkiego doświadczenia: chociaż w ciągu ostatniego roku wszystko to wydawało się przyspieszone i podkreślone. Dzięki burzliwym przypływom i odpływom w ostatnich latach, Metronomy nadal trwa, a zdolności Joe Mounta jako autora piosenek, aranżera i producenta błyszczą w Small World niczym evergreen.

Metronomy It's good to be back singiel album
Metronomy / materiały prasowe

Metronomy – Small World, preorder, tracklista i okładka albumu

Preorder albumu Small World w formacie CD oraz oczywiście na tradycyjnym winylu, możecie już teraz zamawiać przez sklep internetowy na oficjalnej stronie zespołu. Sprawdźcie również, jak prezentuje się pełna trakcklista i okładka nadchodzącej płyty od Metronomy!

  1. Life and Death
  2. Things will be fine
  3. It’s good to be back
  4. Loneliness on the run
  5. Love Factory
  6. I lost my mind
  7. Right on time
  8. Hold me tonight
  9. I have seen enough
Metronomy Small Worlds album
Metronomy – Small World, okładka albumu

Zobacz również: Metronomy na Fest Festival 2019: „W muzyce jesteśmy tacy, jacy jesteśmy naprawdę” [wywiad]

Brytyjska grupa Metronomy powraca z nową muzyką! Singiel It’s good to be back już jest. Niedługo ukaże się również nowy album zespołu – Small World. Sprawdźcie szczegóły! Zobacz także Zespół Måneskin zagrał w Polsce. Zobaczcie nasze zdjęcia z koncertu! Córy: „Dziewczyny mogą robić coś razem i nie musi być w tym toksycznej rywalizacji” Nowe seriale, […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →