Metronomy powraca! Posłuchaj najnowszego utworu “Lately”

Obserwuj nas na instagramie:

Brytyjski zespół Metronomy zaprezentował premierowy utwór. Lately jest zapowiedzią nadchodzącego, szóstego albumu w dorobku grupy. Obejrzyj teledysk.

Metronomy to brytyjski zespół tworzący muzykę z pogranicza electropopu i indie. W skład grupy wchodzą Joseph Mount (wokal,klawisze), Oscar Cash (gitara, saksofon), Anna Prior (perkusja) i Gbenga Adelekan (bas).

Na ich dyskografię składa się obecnie pięć albumów. Ostatni z nich – Summer 08 ukazał się w 2016 roku. Po trzech latach zespół zapowiada wydanie kolejnej płyty. Poznaliśmy właśnie jego pierwszą zapowiedź -utwór Lately.

Lately zachwyca inwencją, chwytliwością i brzmieniem: od połyskliwych klawiszy do żywych bitów oraz charakterystycznego riffu gitarowego. Nowy utwór Metronomy, podobnie jak w przypadku innych wielkich przebojów grupy, to idealny alternatywny hit na lato.

W kontraście do brzmienia, tekst utworu przypomina nam, że nawet, gdy panuje idylla, należy cały czas dbać o relację, aby się nie rozpadła.

Teledysk do kawałka to debiut Mounta w roli reżysera. Zapadający w pamięć klip jest hołdem dla wielkiego kinowego hitu, Kochanie, zmniejszyłem dzieciaki. Metronomy w miniaturowej wersji wyłaniają się z kasety magnetofonowej.

To jest popowy teledysk w każdym tego słowa znaczeniu. Koniec szkoły, piątkowe popołudnie, tajemniczy mali ludzie, którzy żyją w kasecie magnetofonowej, zmartwieni rodzice i efekty specjalne. Zarówno piosenka, jak i klip są o dorastaniu. Jestem zachwycony, że mogłem wyreżyserować nasz teledysk. Mam dość zdecydowaną opinię na temat funkcji teledysków w 2019 i jak powinny wyglądać, dlatego w końcu mogę pokazać, co dokładnie mam na myśli.

Przypominamy, że Metronomy pojawi się w tym roku na koncercie w Polsce. Brytyjczycy zagrają 24 sierpnia, podczas Fest Festivalu w Chorzowie. Bilety na festiwal znajdziecie na stronie Biletomat.pl.

Brytyjski zespół Metronomy zaprezentował premierowy utwór. Lately jest zapowiedzią nadchodzącego, szóstego albumu w dorobku grupy. Obejrzyj teledysk. Metronomy to brytyjski zespół tworzący muzykę z pogranicza electropopu i indie. W skład grupy wchodzą Joseph Mount (wokal,klawisze), Oscar Cash (gitara, saksofon), Anna Prior (perkusja) i Gbenga Adelekan (bas). Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →