Metronomy zapowiadają nową płytę. Znamy kolejny singiel


19 czerwca 2019

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Metronomy Forever - tak będzie nazywać się szósty album w dorobku brytyjskiego zespołu. Premierę płyty zapowiedziano na 13 września. Dziś poznaliśmy kolejny singiel zwiastujący nowy materiał.

Metronomy – premiera płyty

Trzy lata czekali fani Metronomy na nowe wydawnictwo swoich ulubieńców. W 2016 roku Joseph Mount i spółka zaprezentowali krążek Summer 08. Płyta zebrała umiarkowanie pozytywne recenzje. Zdecydowanie większą przychylnością słuchaczy cieszyły się wcześniejsze albumy formacji. Czy nowy materiał powtórzy sukces Love Letters czy The English Riviera?

Dowiemy się tego 13 września. Na ten dzień zaplanowano premierę albumu. Wraz z informacją o tytule i dacie wydania płyty, Metronomy podzielili się nowym utworem. Salted Caramel Ice Cream to drugi singiel zapowiadający Metronomy ForeverDo piosenki powstał teledysk, który wyreżyserował frontman grupy, Joseph Mount.

Lider Metronomy na temat nowego albumu

Przy okazji poinformowania świata o nowym materiale, lider Metronomy podzielił się przemyśleniem na temat swojej twórczości:

Gdy tworzysz muzykę i wkraczasz w świat, w którym osiągnąłeś jakąś sławę, bez względu na to, jak dużą lub małą, to zaczynasz myśleć o sobie w kategoriach spuścizny i tego, co zamierzasz po sobie zostawić, a potem zdajesz sobie sprawę, że ograniczasz się do zainteresowania, jakim obdarzają cię ludzie. W końcu czuję się z tym swobodnie. Im mniejsze znaczenie ma to, jak pozycjonujesz siebie w sztuce, tym to wszystko staje się bardziej interesujące w pewnym sensie … Tworzę muzykę, zamierzam grać koncerty, muszę nakarmić moje dzieci.

Metronomy – koncert w Polsce

Brzmienie Salted Caramel Ice Cream to ukłon w stronę prostej, syntezatorowej elektroniki z lat 80. Kawałek ma zadatki na radiowy przebój. Jak będzie z resztą materiału? Przekonać się o tym będą mogli ci, którzy wybierają się na Fest Festival. To właśnie na tej imprezie wystąpi Metronomy, co będzie najbliższą okazją, by zobaczyć zespół w Polsce. Z całą pewnością brytyjska formacja zaprezentuje więcej numerów z nadchodzącej płyty, w tym Lately, pierwszy singiel z niej pochodząch.

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Fest Festival 2019

Jak kupić bilet? Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.