fot. YouTube

club2020 na Open’erze 2023! Ekipa wystąpi na głównej scenie

Obserwuj nas na instagramie:

Skład 2020, który wydał właśnie swoją płytę, zamknie festiwalowy piątek 30 czerwca 2023 r. na Orange Main Stage.

Koncert Open’era 2023?

To może być jeden z najważniejszych koncertów gdyńskiego festiwalu. Nie dość, że polscy artyści radzą sobie w ostatnich latach na Open’erze porównywalnie, a czasami nawet lepiej od zagranicznych headlinerów, to mówimy jeszcze tutaj o hip-hopowej supergrupie, która zaledwie kilka dni temu wydała swój album – club2020. O pracach nad krążkiem pisaliśmy sporo, relacjonując postępy przez kilka miesięcy. Już po premierze tak pisał natomiast o wydawnictwie Jakub Wojakowicz:

Wspólna praca w studio, wymiana różnymi spostrzeżeniami dotyczącymi muzyki zawsze ostatecznie popłaca. Nie bez powodu w przypadku wspomnianego OIO, zarówno o Okim, jak i Otsochodzim, mówiło się głośno, że nagrali w 2022 roku najlepsze płyty w swoich karierach. Czy będzie tak także w przypadku innych członków clubu2020? Nie ma co wróżyć z fusów. Z pewnością warto mieć jednak z tyłu głowy ten projekt jako potencjalny kamień milowy dla karier wielu artystów zaangażowanych w jego tworzenie. Czuję w kościach, że club2020 przyniesie polskiemu rapowi dużo dobrego w perspektywie nieco szerszej niż marzec 2023 roku.

Taco Hemingway, Young Leosia, Oki i reszta

Przedstawiciele 2020 mają pojawić się na Open’erze w mocnym składzie. Jak wynika z festiwalowej rozpiski, na scenie wystąpią: Taco Hemingway, Oskar83 (PRO8L3M), Oki, Otsochodzi, Young Igi, Young Leosia, schafter, Gruby Mielzky, Dwa Sławy, CatchUp, HAŁASTRA i Łajzol.

58 minut i blisko 20 raperów i raperek

Jaki jest album club2020? Temu poświęciliśmy oddzielny tekst – uwzględniając w nim również, co dobrego może wyjść z takich projektów, jak ten. Teraz skupmy się jednak na highlightach w postaci wersów. To prawda, raz już nawet publikowaliśmy oddzielny materiał poświęcony linijkom w utworze Tak naprawdę. Ale przy 58 minutach muzyki i blisko 20 raperach wchodzących w skład 2020, wartych zauważenia tekstów na płycie jest znacznie więcej, co zrobiliśmy TU.

Skład 2020, który wydał właśnie swoją płytę, zamknie festiwalowy piątek 30 czerwca 2023 r. na Orange Main Stage. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Koncert Open’era 2023? […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →