materiały prasowe

Belmondawg z klipem do “POPPYN UNIVERSE”


28 grudnia 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Ponad pół roku po premierze Hustle As Usual EP, Belmondawg publikuje teledysk do Poppyn Universe.

Belmondawg promuje półroczne wydawnictwo

Na oficjalnym kanale Poppyn pojawił się teledysk do utworu Poppyn Universe. W singlu, obok Belmondawga, wystąpił Yomen. Autorem bitu jest Expo 2000, natomiast za mix i mastering odpowiada DJ Eprom. Wideo jest dziełem Michała Długołęckiego, a montażem zajął się Paweł Madaliński. Logo zaprojektował Mateusz Machalski.

Belmondawg feat. Yomen – Poppyn Universe

Hustle As Usual EP sześć miesięcy później

Ostatnia EP-ka Belmondziaka zadebiutowała na rynku pod koniec czerwca tego roku. Materiał składa się z dwunastu utworów, a oprócz Yomena, gospodarza wspomógł także Dizkret. Autorem wszystkich podkładów na albumie jest Expo 2000. Krążek ukazał się nakładem Poppyn, jednak za dystrybucję materiału odpowiada Asfalt Distro.

Belmondawg – Hustle As Usual EP – tracklista

 1. Intro
 2. CAPTCHA
 3. Te Tereny
 4. Agnihotra (skit)
 5. Followup feat. Dizkret
 6. Popp Deep (skit)
 7. Z.K.C.K. (Teesy Vol. 2/10)
 8. Wte I Wewte
 9. Pappardelle all’arrabbiata
 10. P.S.W.I.S
 11. Poppyn Universe feat. Yomen
 12. Strona B
Belmondawg Hustle As Usual okładka
okładka albumu Belmondawg – Hustle As Usual EP, Poppyn 2021

Najpopularniejszym singlem promującym Hustle As Usual jest Pappardelle All’arrabbiata, które w ponad rok przebiło próg półtora miliona wyświetleń. Tuż za wspomnianym utworem uplasowały się Te Tereny, które zbliżają się do miliona. Zasięgowe podium zamyka Captcha z ponad trzystoma tysiącami odsłon.

Zobacz: Nie długość, a jakość. Najlepsze płyty 2021 w polskim rapie już tu są

W grudniu, oprócz Poppyn Universe, teledysku doczekał się także remix DJ-a Eproma do utworu P.S.W.I.S. Za scenariusz, reżyserię oraz montaż obrazu odpowiada Julek Tałandziewicz.

Singlowa wersja to remix, który przygotował DJ Eprom samplując na SP1200 motyw przewodni zagrany przez Mariusza Obijalskiego na pianinie elektrycznym Wurlitzer.

– informują wydawcy.

Ponad pół roku po premierze Hustle As Usual EP, Belmondawg publikuje teledysk do Poppyn Universe. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Belmondawg promuje półroczne wydawnictwo Na oficjalnym […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →