materiały promocyjne

Belmondawg, Expo 2000 i Michał Urbaniak w singlu „Fresh Air”


29 czerwca 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Belmondawg zaprezentował nowy singiel zatytułowany Fresh Air. Partie saksofonowe do utworu dograł Michał Urbaniak.

Historia jednego sampla

Powrót Belmondawga z pewnością entuzjastycznie przyjęło wielu fanów polskiego rapu. Mówimy w końcu o artyście, którego Hustle As Usual EP wiele osób już teraz uznaje za współczesny klasyk. W przypadku Fresh Air dodatkowe zamieszanie wywołała obecność w utworze polskiego jazzmana Michała Urbaniaka, który dograł partie na saksofonie sopranowym. Co ciekawe, to nie jedyny wkład zasłużonego muzyka w ten utwór. Sampel, który wykorzystał Expo 2000 do stworzenia bitu pochodzi z utworu A Day In The Park Urbaniaka z Urszulą Dudziak. To bardzo popularny sampel, lubiany także przez zagraniczne gwiazdy. W swoich utworach wykorzystywali go między innymi Tyler, The Creator, J.Cole, Madlib czy Royce da 5’9″.

Nie wiemy na ten moment, czy Fresh Air zwiastuje nadchodzący album Belmondawga. Póki co, raper wypuścił winyle z tym utworem, a także powiązany z nim merch. Za nietypową wizualizację do singla odpowiada Paweł Mildner.

Belmondawg, Expo 2000, Michał Urbaniak – Fresh Air

Belmondawg zagra na Lech Polish Hip-Hop Festival w Płocku

Belmondawg jest jednym z artystów, którzy wystąpią podczas tegorocznej edycji Lech Polish Hip-Hop Festival & Music Awards 2023 w Płocku. Festiwal odbędzie się między 6 a 8 lipca. Już teraz wiemy, że oprócz byłego członka Mobbyn w Płocku zagrają:  Pezet, Malik Montana, Kabe, Oki, Kukon, Molesta Ewenement, Gedz, Kaz Bałagane, Słoń, Jan-Rapowanie, Otsochodzi, Paktofonika, Guzior, Kacperczyk, Szpaku, Chivas, Avi, Kinny Zimmer, Smolasty, Sentino, Schwesta Ewa, Polska Wersja, Paluch, White Widow, Vkie, O.S.T.R., Yung Adisz, JWP/BC, Jetlagz, Gruby Mielzki, Peja, Reto, Donguralesko, Ćpaj Stajl, Wzgórze Ya-Pa 3, Tede, Miszel, Qmple, Young Igi, Filipek, Zeamsone, Sarius, Liroy, Kronkel Don, Dziarma, Kizo, Hałastra, HVNCWOTY, Córy, WCK, Floral Bugs, Sokół feat. Pono, Szczyl, Kukon Ogrody Show i Waima.

Bilety na tegoroczną edycję Lech Polish Hip-Hop Festival są już dostępne na stronie biletomat.pl. Klasycznie możecie kupić karnety na cały festiwal, a w przypadku tradycyjnego soldoutu, bilety na poszczególne dni płockiej imprezy. Oprócz standardowej wejściówki w formie elektronicznej możecie nabyć także specjalny bilet kolekcjonerski, który jest nie tylko prawdziwą gratką dla „zbieraczy”, ale wielu z was z pewnością po latach przypomni niezapomniane chwile spędzone na płockim evencie!

Belmondawg zaprezentował nowy singiel zatytułowany Fresh Air. Partie saksofonowe do utworu dograł Michał Urbaniak. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Historia jednego sampla Powrót Belmondawga z pewnością entuzjastycznie przyjęło wielu […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →