Bartosz Bielenia doceniony na festiwalu filmowym Berlinale

Obserwuj nas na instagramie:

Kolejny sukces Bożego Ciała Jana Komasy. Odtwórca głównej roli, Bartosz Bielenia odebrał w poniedziałek statuetkę European Shooting Star podczas berlińskiego festiwalu filmowego.

Bartosz Bielenia wyróżniony na festiwalu Berlinale 2020

W Berlinie odbywa się właśnie 70. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Berlinale, podczas którego przyznawane są Złote Niedźwiedzie. W tym roku jednym z laureatów został polski aktor Bartosz Bielenia, który zasłynął dzięki roli w nominowanym do Oscara filmie Boże Ciało w reżyserii Jana Komasy. Bielenia otrzymał w poniedziałek statuetkę European Shooting Star, która przyznawana jest najbardziej obiecującym europejskim aktorom młodego pokolenia.

Jury swój werdykt uzasadnia w następujący sposób:

Grzesznik i święty. Diabeł i anioł. Jeśli wątpisz, że przeciwieństwa mogą spotkać się u jednego człowieka, przemyśl to jeszcze raz. Bo Bartosz Bielenia sprawi, że w to uwierzysz. Z nieskończonymi zdolnościami kroczy szaleńczymi ścieżkami rozpaczy i odkupienia. Dzięki tej hipnotyzującej obecności sprawia, że chcesz się do niego przyłączyć. W tym samym czasie na swoich ramionach dźwiga cały film. Czy da się opisać jego talent? To niemożliwe. Nazwijmy to magią.

Bartosz Bielenia ze statuetką na Berlinale 2020
Bartosz Bielenia ze statuetką European Shooting Star na Berlinale 2020

Bartosz Bielenia jest siódmym polskim aktorem, który otrzymał to wyróżnienie. Wcześniej doceniono także: Agnieszkę Grochowską, Agatę Buzek, Jakuba Gierszała, Mateusza Kościukiewicza i Dawida Ogrodnika. W przeszłości, poza polską reprezentacją, statuetka dla najbardziej obiecującego aktora trafiła także m.in. do Daniela Craiga, Rachel Weisz czy Andrew Scotta.

Sukces Bożego Ciała przepustką do międzynarodowej kariery

Dzięki roli w filmie Boże Ciało, Bartosz Bielenia dał się poznać producentom i reżyserom na całym świecie. Film otrzymał nominację do Oscara w kategorii Najlepszy film międzynarodowy. Aktor wcielający się w rolę księdza Daniela został także wyróżniony na festiwalach filmowych w Sztokholmie, El Gouna czy Chicago. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Bartosz Bielenia Boźe Ciało
Boże Ciało – kadr z filmu

Kolejny sukces Bożego Ciała Jana Komasy. Odtwórca głównej roli, Bartosz Bielenia odebrał w poniedziałek statuetkę European Shooting Star podczas berlińskiego festiwalu filmowego. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Bartosz Bielenia […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →