Jakub Gierszał jednym z 10 najlepszych europejskich aktorów


18 stycznia 2017

Obserwuj nas na instagramie:

Jakub Gierszał został wyróżniony przez amerykańskie Variety i znalazł się na liście 10 najlepiej zapowiadających się europejskich aktorów, reżyserów i producentów filmowych. Czy to początek jego wielkiej, międzynarodowej kariery?

Jakub Gierszał jest jednym z najbardziej cenionych aktorów młodego pokolenia – od dawna nie tylko w Polsce. Pojawia się także w niemieckich produkcjach, a w 2012 roku został uhonorowany tytułem Shooting Star, przyznawanym przez European Film Promotion młodym i utalentowanym aktorom europejskim.

Teraz uznanie dla umiejętności Jakuba wyrazili krytycy zza oceanu. Tygodnik Variety docenił rolę Gierszała w “Pokocie” Agnieszki Holland i w “Pomiędzy słowami” Urszuli Antoniak. Chwalono także jego grę z niemiecko-amerykańskim filmie “Moris z Ameryki” oraz polskich “Córkach dansingu” i “Sali samobójców”.

Jakub Gieszał w filmie “Yuma”

W 2017 roku – poza rolami w “Pokocie” (w kinach od 24 lutego) i “Pomiędzy słowami” – aktora zobaczymy jeszcze w komedii “PolandJa” oraz obyczajowym “Podwójnym Ironmanie” Łukasza Palkowskiego (reżysera “Bogów”) o sportowcu, który wygrał z narkotykowym nałogiem.

Variety doceniło także słoweńskiego reżysra Mitję Okorna, który stworzył w Polsce kinowe hity “Planeta singli” i “Listy do M.”. W zeszłym roku na liście znalazł się Tomasz Wasilewski, który niedługo potem otrzymał Srebrnego Niedźwiedzia na Berlinale za scenariusz “Zjednoczonych Stanów Miłości”.

Pełna lista wyróżnionych:

Edward Berger (reżyser, Niemcy)
Liv Lisa Fries (aktorka, Niemcy)
Sylvia Hoeks (aktorka, Holandia)
Janine Jackowski (producent, Niemcy)
Gabriele Mainetti (reżyser, Włochy)
Jonas Nay (aktor, Niemcy)
Robin Pront (reżyser, Belgia)
Reka Tenki (aktorka, Węgry)

Jakub Gierszał został wyróżniony przez amerykańskie Variety i znalazł się na liście 10 najlepiej zapowiadających się europejskich aktorów, reżyserów i producentów filmowych. Czy to początek jego wielkiej, międzynarodowej kariery? Jakub Gierszał jest jednym z najbardziej cenionych aktorów młodego pokolenia – od dawna nie tylko w Polsce. Pojawia się także w niemieckich produkcjach, a w 2012 […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →