Nie możesz iść do kina? Kino przyjdzie do Ciebie!

Obserwuj nas na instagramie:

W związku z zamknięciem kin w Polsce, serwisy internetowe udostępniają najnowsze, światowe premiery kinowe online. Zobacz w domu filmy, na które nie zdążyłeś iść do kina!

Branża filmowa ma duży problem – kina w całej Polsce zamknięte do odwołania

Jedną z konsekwencji rozprzestrzeniającej się epidemii koronawirusa SARS-CoV-2, 12 marca zostały zamknięte wszelkie instytucje kulturalne, w tym kina w całej Polsce. Wielu z Was z pewnością pokrzyżowało to plany, bo interesujących premier kinowych w ostatnim czasie nie brakowało.

Zamknięcie kin to też duży problem dla twórców filmów. Dystrybucja ich obrazów została nagle, kategorycznie zatrzymana, co wiąże się ze stratami w odbiorcach i pieniądzach. Nowe filmy przysłonięte falą newsów na temat koronwirusa tracą również jakiekolwiek zainteresowanie publiczności. Jak ratować tę sytuację?

kino

Najnowsze kinowe premiery będą dostępne w Internecie

Naprzeciw wychodzi oczywiście Internet i jego możliwości. Właściciele serwisów streamingowych oferują coraz więcej bardziej korzystnych ofert subskrypcji, aby zapewnić swoim odbiorcom jak najwięcej ciekawych treści w tym niełatwym okresie kwarantanny.

To jednak nie wszystko. Serwisy VOD przejmują również najnowsze premiery kinowe i za niewielką opłatą umożliwiają obejrzenie filmów, na które wielu z nas nie zdążyło wybrać się w ostatnim czasie do kin.

Obejrzyj najnowszy polski film Hejter: Sala Samobójców online

Hejter: Sala Samobójców to jedna z najgłośniejszych i najpopularniejszych, polskich premier kinowych tego roku. Film Jana Komasy, reżysera nominowanego do Oscara Bożego Ciała, to druga część Sali Samobójców – kinowego hitu z 2011 roku. Od dzisiaj film będzie dostępny na platformie Player.pl. Za równowartość kinowego biletu będziecie mogli wypożyczyć go na 48 godzin i obejrzeć w domowym zaciszu. Film pojawi się również w ofercie Vod Canal+, a w późniejszym czasie znajdziecie go również na innych platformach VOD, takich jak Cyfrowy Polsat, Ipla, Chili, vod.pl i innych.

Hejter online

Oscarowe hity na domowym ekranie

Na platformie Player.pl obejrzycie również inne kinowe hity. Chociażby wspomniany już wcześniejszy film Jana KomasyBoże Ciało, dzięki któremu Polska w 2020 roku ponownie pojawiła się w Hollywood na gali wręczenia Oscarów. Do wyboru macie również Parasite – największy kinowy hit ostatnich miesięcy, który zgarnął aż 4 oscarowe statuetki – za najlepszy film, najlepszego reżysera, najlepszy scenariusz oryginalny i najlepszy film międzynarodowy.

Swoje filmy będące aktualnie w dystrybucji kinowej udostępni w internecie również wytwórnia Universal Pictures. Na platformach VOD znajdziemy takie tytuły jak Niewidzialny człowiek, Polowanie, Emma, oraz film animowany, który swoją premierę będzie miał dopiero w maju – Trolls: World Tour. Przypomnijmy, że muzykę do tego ostatniego stworzył Justin Timberlake.

Horror W lesie dziś nie zaśnie nikt z Julią Wieniawą na Netflixie

13 marca premierę kinową miał mieć kolejna, wyjątkowo wyczekiwana premiera na polskim rynku filmowym – horror W lesie dziś nie zaśnie nikt. Produkcja z takimi postaciami jak Julia Wieniawa, Piotr Cyrwus czy Olaf Lubaszenko w obsadzie, za której warstwę muzyczną odpowiada Jimek oczywiście do kin nie trafiła, ale to nie przeszkodziło w dystrybucji filmu.

Już teraz możecie obejrzeć go na Netflixie! Sprawdźcie, jak grupa nastolatków bez dostępu do technologii poradzi sobie w lesie, w którym wydarzą się rzeczy nieprzewidywalne.

Wspomóż branżę filmową – oglądaj legalnie

W związku z epidemią koronawirusa sieci kinowe i wytwórnie filmowe zaliczają największe spadki przychodów od lat. Zachęcamy Was do wspierania branży filmowej, w tym niełatwym dla niej czasie. Kupujcie subskrypcje, wypożyczajcie filmy online i korzystajcie z legalnych źródeł.

W związku z zamknięciem kin w Polsce, serwisy internetowe udostępniają najnowsze, światowe premiery kinowe online. Zobacz w domu filmy, na które nie zdążyłeś iść do kina! Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →