fot. KINO ŚWIAT

Jan Komasa kręci thriller „Anniversary” z hollywoodzką obsadą


16 maja 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Twórca nominowanego do Oscara Bożego Ciała kręci nowy „trzymający w napięciu thriller” Anniversary. W obsadzie filmu Jana Komasy znaleźli się aktorzy, którzy zagrali m.in. w Wilku z Wall Street czy Bridgertonach.

Hollywodzka obsada filmu Jana Komasy

W 2020 roku film Jana Komasy Boże Ciało został nominowany do Oscara dla najlepszego film międzynarodowego. Choć reżyser musiał obejść się ze smakiem, ponieważ statuetkę zgarnął genialny Parasite (reż. Bong Joon Ho), zwróciła na niego uwagę światowa publika. Jego rozpoznawalność zwiększyła się jeszcze bardziej, gdy na Netfliksie pojawił się film Sala samobójców: Hejter. Teraz wspólnie z Lionsgate i Fifth Season realizuje nowy film Anniversary. Jak zapowiadają twórcy, ma być thrillerem o bardzo zżytej rodzinie, która rozdziela się, gdy kraj opanowuje rewolucyjny ruch.

W Anniversary zagrają: Diane Lane (nominowana do Oscara rola Connie Sumner w filmie Niewierna); Kyle Chandler (agent Patrick Denham w Wilku z Wall Street), Madeline Brewer (Opowieść podręcznej), Phoebe Dynevor (Daphne Bridgerton w Bridgertonach), Zoey Deutch (Zanim odejdę), Daryl McCormack (Powodzenia, Leo Grande) i dziecięca aktorka Mckenna Grace (Pogromcy duchów. Dziedzictwo).

kadry z filmów „Niewierna” i „Wilk z Wall Street” oraz seriali „Bridgertonowie” i „Opowieść podręcznej”

Anniversary chwalony za scenariusz

Komasa reżyseruje nadchodzący film na podstawie scenariusza oryginalnego Lori Rosene-Gambino. Producentami zostali: Nick Wechsler (trylogia Magic Mike, Pod skórą, Wszystkie stare noże,), Steve Schwartz (Droga, Adwokat, Wszystkie stare noże,), Paula Mae Schwartz (Droga, Adwokat, Wszystkie stare noże) i Kate Churchill (Spotlight). To kolejna produkcja polskiego reżysera, którego możemy znać ze wspomnianego Bożego Ciała, ale również z filmów Sala samobójców, Miasto 44 (2014) oraz Sala samobójców: Hejter (2020).

„Rzadko czyta się scenariusz, który tak wciąga i angażuje emocjonalnie, jak Anniversary” — powiedzieli o filmie Jana Komasy Graham Taylor i Chris Rice, współzałożyciele Fifth Season. „Jan jest idealnym filmowcem, który ożywi tę ekscytującą historię i cieszymy się, że wyruszymy wspólnie z Lionsgate w tę podróż z utalentowanym zespołem filmowców i niesamowitą obsadą” – cytuje „Hollywood Reporter”.

Twórca nominowanego do Oscara Bożego Ciała kręci nowy „trzymający w napięciu thriller” Anniversary. W obsadzie filmu Jana Komasy znaleźli się aktorzy, którzy zagrali m.in. w Wilku z Wall Street czy Bridgertonach. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →