Film “Sala Samobójców. Hejter” Jana Komasy z nagrodą na Tribeca Film Festival


30 kwietnia 2020

Obserwuj nas na instagramie:

Jan Komasa świętuje kolejny sukces. Jego najnowszy film Sala Samobójców. Hejter, został doceniony na nowojorskim festiwalu Tribeca.

Sala Samobójców. Hejter z nagrodą na Tribeca Film Festival

W nocy z środy na czwartek czasu polskiego rozdane zostały nagrody na Tribeca Film Festival. Wśród zwycięskich produkcji znalazła się Sala Samobójców. Hejter, czyli najnowszy film Jana Komasy. Kontynuacja Sali Samobójców z 2011 roku, zdobyła nagrodę w kategorii Najlepszy Międzynarodowy Film Fabularny. W jury konkursu zasiadali m.in. reżyser Trainspotting Danny Boyle, aktor William Hurt czy producentka Judith Godreche.

Z głębi serca gratuluję reżyserowi jakże aktualnego i niepokojącego filmu. Czym Nixon i Watergate byli dla Coppoli, gdy kręcił Rozmowę, tym Facebook i fake newsy są dla twórcy Hejtera.

Danny Boyle

Cieszę się podwójnie, gdyż Hejter w związku z zamknięciem kin z powodu pandemii stał się ofiarą wirusa, a w konsekwencji dramatem dla naszych producentów. Teraz, dzięki tej nagrodzie, dostał drugie życie. Przede wszystkim jednak wielką radość wzbudza fakt, że spragniony dobrych wiadomości świat międzynarodowego filmu znowu z całą mocą usłyszy o polskim kinie, a czymże innym, jak wspaniałą wiadomością, jest wygranie jednego z najważniejszych festiwali na świecie.

Jan Komasa

To nie pierwszy sukces Jana Komasy w ostatnim czasie. Jego poprzedni film Boże Ciało był nominowany do Oscara oraz zdominował tegoroczne rozdanie najważniejszych polskich nagród filmowych – Orłów, zdobywając aż 9 statuetek.


Przypominamy, że od 18 marca film Sala Samobójców. Hejter można obejrzeć w serwisie player.pl, wykupując dostęp na 48 godzin.

Fot. Jarosław Sosiński/NAIMA FILM

Jan Komasa świętuje kolejny sukces. Jego najnowszy film Sala Samobójców. Hejter, został doceniony na nowojorskim festiwalu Tribeca. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Sala Samobójców. Hejter z […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →